Танк українського виробництва "Оплот" купили американці

В "Укроборонпромі" оголосили про виправляння в США танку "Оплот", виготовленого на харківському Заводі імені Малишева.

У повідомлені зазначено, що танк виконаний у сучасній комплектації та повністю готовий до експлуатації.

За словами генерального директора "Укрспецекспорта" Вадима Ноздрі, "Оплот" був відправлений до Сполучених Штатів за попереднім контрактом між спецекспортером та американським замовником.

"Танк відбув до США в рамках виконання контракту", - зазначив Вадим Ноздря.

"Оплот" це основний бойовий танк, який може виконувати багато бойових завдань. Його перевагою є те, що БМ чудово функціонує за різних кліматичних, метеорологічних і дорожніх умов. Цей танк не втрачає працездатність ні у -40, ні у +55 градусів.

На повних баках палива танк може проїхати по суходолу 350 км, якщо ж він оснащений додатковими бочками, то це дає "Оплоту" додаткових 100 км ходу. По твердому ґрунту, запас ходу 500 км з додатковими бочками.

Важить БМ не мало - 51 тону. Рухає таку машину 6-тицеліндровий двотактний дизельний двигун.

З гармати КБА-3 калібру 125 мм, на "Оплоті" можна стріляти як зі звичайних ракет, так і з керованих. Дальність ураження 1650 метрів, як показали випробування. Також на танкові є два кулемети різних калібрів.

В кабіну танку може поміститися три особи. Його максимальна швидкість 70 км за годину. Варто також зазначити, що танк може долати водні перешкоди глибиною 5 метрів, в умовах підводного водіння та підійматися по схилах під кутом 32 градуси.

В польових умовах, танк долає рови 2,85 метра з висотою вертикальної стінки один метр.

Відомо, що вартість бойової машини "Оплот" для США становила 7 млн доларів. США замовило танк у 2018 році, ймовірно для Абердинського танкового полігону.

Раніше "Оплот" придбав Таїланд, за орієнтовну експортну ціну близько 4,9 млн доларів за одиницю. Королівська армія Таїланду має на озброєнні 49 одиниць, всі вони були поставлені протягом 2014-2018 років за контрактом 2011-го року. А той "Оплот" який українцям було показано до 30 Незалежності на параді, виготовили за $3 млн.

За словами керівника Заводу ім. Малишева, Василя Криласа, коли країна планує придбати бойову машину, вивчає пропозиції виробників:

"Йдуть обов’язкові випробування на полігоні: однакова траса, однакові умови, чия машина краще пройде, краще відстріляється, у того й замовлять. Тому й було прийняте рішення виготовляти новий танк "Оплот", - коментує Крилас.

Також директор харківського заводу зазначив, що «Оплотом» цікавились ще декілька країн, у тому числі Єгипет.

Делегації потенційних замовників побували на полігоні під Харковом та побачили танк в дії.

"Машина справила на всіх блискуче враження", - зазначив Крилас.

Зазначимо, що Танк Т-84 «Оплот» був частиною арсеналу української армії з 2009 року.

На Київському бронетанковому заводі відновили чергову партію БТР-80.

Бійці ЗСУ випробували новий Javelin, нові теххарактеристики.

Уряд виділить майже пів мільярда на будівництво літаків Ан-32 для українських пожежників.