В Україні як і у всьому світі сезонно обговорюють переведення годинників

Після переходу України на зимовий час, який відбудеться о 4 ранку 31 жовтня, буде вкотре підійматися питання до скасування переведення годинників влітку та взимку.

Про це під час розмови з журналістами заявив Руслан Стефанчук, нещодавно обраний голова парламенту.

Спікер зазначив, що у Євросоюзі вже підняли це питання на парламентський рівень.

"Ми перейшли на літній час – і голосувати його у період літнього часу, мені здається, немає сенсу. Тому що ідеологія, яка закладалася в цей законопроєкт – це зберегти природний для України час 2+, а це зимовий час", – сказав Стефанчук.

Як заявив спікера ВР, після переходу на зимовий час, слід поновити дискусію.

Також Стефанчук зауважив, що рішення слід приймати з урахуванням рішень, прийнятих Європарламентом. Цього року євродепутати так і не змогли вирішити за яким часом буде жити Євросоюз через виклики коронавірусу та інших більш глобальних проблем.

Голова Верховної Ради підкреслив, що майже на всій території України, а саме на 95%, час однаковий. Різниця між сходом і заходом спостерігається у Луганській, частково Донецькій на сході, та у Закарпатській, області на заході країни.

Різниця в часі складає 68 хвилин.

Київський час це час часової зони, у якій розташовано місто Київ. Розташування нашої столиці відповідає другому часовому поясу в шкалі Всесвітнього координованого часу UTC+2.

За словами Стефанчука, після того, як Росія окупувала наші території, там було встановлено московський час. Приймаючи законопроєкт можна буде встановити єдиний час для всієї території України.

Нагадаємо, що переведення годинника в Україні відбувається щорічно два рази навесні та восени впродовж 40 років.

Важливо зазначити, що науковці та лікарі впевнені, що переведення стрілок годинника негативно впливає на здоров'я українців. Деякі люди не можуть адаптуватися до переходу на літній та зимовий час протягом місяця. Це своєю чергою впливає на якість роботи, увагу та інші чинники.

Лікарка сімейної медицини Кристина Шевченко зазначає, що у періоди переведення часу відбувається загострення депресії, порушення роботи біологічного годинника, зменшення енергії, постійне відчуття недосипання, дратівливість та погіршення концентрації уваги.

Вперше переведення годинників було започатковане більш як сто років тому у Великій Британії, а саме 1908 році. У 1981 році в Україні теж почали переводити стрілки годинника в березні та жовтні. Раніше мотивували переведення годинників економією електроенергії, то тепер з розрахунків фахівців, економія яку отримує держава від переведення стрілок годинника – мізерна.

У США та Канаді деякі регіони переводять стрілки годинника, а деякі живуть за «зимовим» часом.

Володимир Зеленський схвалив внесення змін до закону про бюджет на 2021 рік.

У 2022 році на пенсію не зможуть вийти багато 60-річних українців, через брак страхового стажу.

Голова МОЗ повідомив, коли українськи медики отримають підвищення