Для створення власного метавсесвіту Facebook знадобляться 5-10 років, сотні мільйонів доларів та 10 тисяч співробітників з Європи

Майбутнє Facebook не за подальшим розвитком глобальної соцмережі, а за власним метавсесвітом, причому саме метавсесвіт з часом має замінити нам той Інтернет, до якого ми встигли звикнути. Про це в червні 2021 року заявив засновник та власник компанії Марк Цукерберг, заразом оголосивши про старт робіт над відповідним проєктом. Слово у знаменитого мільярдера не розходиться з ділом, оскільки в Facebook уже підбирають кадри - в компанії повідомили, що в наступні 5 років збираються працевлаштувати 10 тисяч фахівців із Європи.

Чому IT-гіганту для реалізації амбітного плану знадобилися саме співробітники-європейці? В компанії заявляють, що їх вибір базується на "вотумі довіри до сили європейської технологічної індустрії та потенціалу європейських технологічних талантів".

"ЄС має ряд переваг, які роблять його прекрасним місцем для інвестування технологічних компаній - великий споживчий ринок, першокласні університети та, що важливо, талановиті працівники найвищої якості", - підкреслюють в Facebook.

У проєкт уже інвестовано 50 мільйонів доларів, та зрозуміло, що цією сумою справа не обмежиться. Амбітний задум передбачає, що кінцевим результатом роботи стане повноцінний онлайн-світ, де за допомогою засобів доповненої та віртуальної реальності люди зможуть вільно взаємодіятимуть між собою.

Звісно, піонером-першовідкривачем Facebook не буде - сама ідея метавсесвіту лише трохи молодша за перші комп'ютери. Роботи зі створення власного метавсесвіту зараз ведуть такі гіганти, як Fortnite, Microsoft та BMW, а інші компанії та корпорації намагаються не відставати. Втім, на думку фахівців, зараз для створення повноцінного "гібридного світу" є одна перешкода - всі учасники цієї гонитви хочуть досягти цілі самостійно, не об'єднуючись з іншими, порушуючи тим самим принцип "безшовності" та гальмуючи процес.

Довідково: метавсесвітом (metaverse) називають віртуальний простір, користувачі якого представлені у вигляді цифрових аватарів. Долучитись до метавсесвіту можна за допомогою комп'ютера, смартфона чи окулярів віртуальної реальності. Засновник і власник Facebook Марк Цукерберг позиціює метавсесвіт як "Інтернет, на який ви не дивитесь, а знаходитесь безпосередньо всередині".

Нагадаємо, Facebook розширить систему 2Africa та з'єднає підводним інтернет-кабелем Європу, Азію та Африку.

Нагадаємо, Facebook та Ray-Ban створили "розумні" сонцезахисні окуляри, які занепокоїли правозахисників.

Нагадаємо, через глобальний збій в соцмережі Facebook компанія втратила 6,6 мільярда доларів за декілька годин.