Глава держави Володимир Зеленський схвалив підписом внесення змін до закону про бюджет на 2021 рік

Цей документ Верховна Рада прийняла 8 вересня. У ньому йдеться про видатки на пільги та субсидії, розвиток мережі та на допомогу військовослужбовцям.

Про підписання документу президентом повідомляється на сайті Офісу президента.

У документі зазначається, що дохідна частина бюджету перевиконується, тому гроші платників податків вирішили пустити на витрати, яким бракує грошей.

"У зв'язку з прогнозованим перевиконаним державним бюджетом до кінця поточного року майже на 40 млрд грн, Верховна Рада збільшила витрати на нагальні потреби".

Влада вирішила підтримати соціально незахищені верстви населення, та витратити частину коштів на грошове забезпечення військовослужбовцям ЗСУ, а також на реалізацію інфраструктурних ініціатив.

12,05 млрд грн – підуть на пільги та субсидії;

15 млрд грн — на розвиток мережі та утримання державних трас;

Ще 4,1 млрд грн виплатять військовим;

2,5 млрд грн призначать субвенції місцевим бюджетам для реалізації місцевих проєктів та на розвиток соціально-культурної сфери.

Також 2 млрд грн дадуть до програми гарантійного медобслуговування населення, 1,5 млрд грн виділять на соціально-економічний розвиток територій та на 1 млрд грн погасять заборгованість по зарплатах шахтарям.

Варто зазначити, що для компенсування ВПО, які брали участь в АТО та для учасників Революції Гідності буде виплачено 282 млн та 4 млн грн відповідно.

Де взялися зайві гроші?

За даними ОП, доходів побільшало завдяки податку на прибуток підприємств, сума склала 30 млрд грн.

Податок на додану вартість приніс Україні ще 2 млрд грн. Таки ж податок з увезених на митну територію України товарів підживив бюджет на 6,9 млрд грн, крім того, казна збільшилась на 0,75 млрд грн коштом зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування через продаж легкових авто.

Також до теми. Комітет ВР з питань бюджету ухвалив та порекомендував депутатам приймати бюджет на 2022 рік, який було представлено урядом. Рішення Комітету прокоментував Ярослав Желєзняк, депутат з партії «Голос».

"Бюджетний комітет підтримав бюджет 2022 з правками депутатів до першого читання", - заявив Желєзняк.

Нагадаємо, що за словами міністра фінансів Сергія Марченка, бюджет було складено відповідно до бюджетної декларації, ухваленої влітку поточного року.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що вже з січня 2022 року медичним працівникам буде підвищено зарплату.

Тарифи на газ, тепло та теплу воду завдяки втручанню уряду залишаться до кінця опалювального сезону "замороженими", та чи не виростуть суми у платіжках?

Рада "рятуватиме" Нацбанк від політичного тиску на вимогу МВФ.