В Міністерстві культури України запропонували українцям відмовитися від перенесення вихідних через свята

У Міністерстві культури готують проєкт закону, згідно з яким деякі звичні для українців свята - приміром, День праці, 1 травня та Міжнародний день боротьби за права жінок, 8 березня, можуть позбутися статусу "вихідного дня". Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті відомства.

Щоправда, з огляду на суспільний резонанс, який викликав новий проєкт закону, в Мінкульті поспішили пояснити, що, власне, скасування святкових днів у відомстві не планують - там всього лише вважають за потрібне "відправити в історію" норму про додатковий вихідний посеред робочого тижня в тому випадку, коли державне свято на кшталт 8 березня чи 1 травня припадає на суботу чи неділю. Водночас у відомстві наполягають на тому, що додатковий вихідний буде збережено для таких свят, як Різдво, Новий рік, Трійця чи Великдень.

У проєкті також пропонують визначити такі категорії як: державне свято, день жалоби, міжнародний день, пам'ятна дата, професійне свято, скорботний день, традиційне свято.

Наразі проєкт закону винесено на громадське обговорення, яке триватиме до 2 жовтня 2021 року. За цей час в Мінкульті сподіваються проконсультуватися не тільки з урядовими організаціями, а й з громадськістю та всіма учасниками трудових відносин.

Варто відзначити, що нічого нового в Міністерстві культури не вигадали - там всього лише пробують реалізувати ідею попереднього керівництва Інституту національної пам'яті, яка виникла кілька років тому.

Нагадаємо, днями Кабінет міністрів опублікував проєкт державного бюджету на 2022 рік.