Криптовалютний ринок зростає шаленими темпами, що непокоїть фінансистів цілого світу

Заступник директора з фінансової стабільності Банку Англії (Bank of England) Джон Канліфф виступив зі зверненням та попередив світ про загрози зростання криптовалютного ринку у нерегульованому середовищі. Про це пише портал CNBC.

Канліфф порівняв темпи зростання ринку криптовалют, який за 5 років виріс з 16 млрд доларів до 2,3 трлн доларів сьогодні, з темпами росту іпотечних кредитів у США, які раптово зросли до 1,2 трлн доларів, та обвалилися у 2008 році.

Регулятори у всьому світі розпочали роботу над створенням нової державної політики, за допомогою якої можна було б керувати експоненціальним зростанням криптоактивів. Канліфф закликає до негайних дій.

"Коли щось у фінансовій системі зростає дуже швидко, та ще й у нерегульованому просторі, органи фінансової стабільності повинні нарешті взяти це до уваги", - сказав він.

Британський фінансист закликав до раціоналізму та не кидатися у крайнощі, підходити до створення нових правил з обережністю.

Також Канліфф зауважив, що застосування криптовалют теж є певним занепокоєння щодо фінансової стабільності, оскільки більшість «не мають внутрішньої цінності і вразливі до серйозних корекцій цін».

Біткойн та Етер, дві найбільші криптовалюти впродовж року кілька разів падали в ціні на 10% за день. Їхня ціна залежить від того, що написав генеральний директор Tesla Ілон Маск у своєму Twitter, або від того, що Китай вжив обмежувальні заходи щодо криптомайнінгу та криптотрейдингу.

"Крипто -світ починає підключатися до традиційної фінансової системи, і ми бачимо появу гравців з кредитним плечем. І, що важливо, це відбувається у значній мірі нерегульованому просторі", - сказав Канліфф.

Впродовж тривалого часу фінансист всього світу намагаються регулювати криптовалютні ринки. Складність полягає ще й в тому, що країни, які вже внормували криптовалюти, мають різне бачення. Одні визначають криптовалюти як засіб платежу, інші як товар, а хтось вбачає в крипті холдинговий інструмент на кшталт золота. Однак всі сходяться на думці, що крипто не мають внутрішньої вартості, тому інвестори мають розуміти ризики втрати своїх активів.

Представник ВоЕ зазначив:

"Ризик для фінансової стабільності може стрімко зростати, якщо ринок продовжуватиме розширюватися такими темпами, але масштаби цих ризиків будуть визначатися швидкістю реагування регулюючих органів та урядів".

Якщо криптовалюти продовжуватимуть все більше інтегруватися у традиційний фінансовий сектор і якщо інвестиційні стратегії продовжуватимуть ускладнюватися, це може стати причиною фінансового колапсу, який зруйнує всю систему.

"Хоча криптофінансування працює по-новому, добре розроблені стандарти та регулювання можуть і повинні дозволити управляти ризиками у світі крипто, як вони управляються у світі традиційних фінансів",-сказав Канліфф.

Багато регуляторів у всьому світі розпочали роботу над створенням законів державної політики, за допомогою якої можна було б управляти експоненціальним зростанням криптоактивів.

В Україні намагаються легалізувати простір криптовалют вже досить давно. Однак цього року ми були дуже близько до впровадження регульованих норм. Верховна Рада ухвалила закон про цифрові активи, а от президент Зеленський наклав вето на закон та відправив до опрацювання.

Ухвалення закону, вселило надію у багатьох криптооптимістів. На думку фахівців, Україна сьогодні має колосальний потенціал у царині криптовалют. Дані аналітичної компанії Chainalysis показують, що наша країна у 2021 році посіла четверту позицію в рейтингу глобального індексу сприйняття криптоактивів. Торік Україна посіла перше місце в рейтингу прийняття криптовалют, згідно з дослідженнями Chainalysis.

За оцінками Мінцифри, орієнтовний щоденний обіг криптовалюти в Україні становить приблизно 1 млрд гривень, а у 2020-му році ми увійшли до найкращих 10 країн із найбільшим заробітком на біткойні.

Легалізація криптовалют в Україні не відбулася, президент відправив закон на доопрацювання.

Коли українці зможуть розраховуватись за покупки біткойном.

У податковій пояснили, чи потрібна "амністія" для криптовалют.