Дистанційна школа може стати відповіддю на виклики сьогодення

Важкі на вакцинування українці та відсутність підготовки вчителів до проведення дистанційних навчань у звичайних школах, позапланові канікули та нерозуміння подальшого процесу навчання став для українців, у сім’ях яких є діти, справжнім випробовуванням та поставив перед питанням – як дати якісну освіту своїм дітям.

Минулого року у рамках Всесвітнього економічного форуму звучала критика вчителів, і в цілому освітнього процесу. Адже система навчання не мінялася з часів промислової революції. Як і сотню років назад, учнів збирають у групи і переводять їх із класу в клас, очікуючи однакового засвоєння інформації.

У багатьох українців постало питання, де знайти майданчик для того, щоб дитина не втрачала набуті знання, та розвивалася у подальшому. Відповіддю на запит для багатьох стали дистанційні школи, у яких навчання проводиться онлайн та вони підготовлені для того, щоб проводити уроки за допомогою інтернету.

Ще до того, як почалася пандемія COVID-19, не всі діти мали змогу отримувати повноцінну освіту. У багатьох школах і досі бракує ресурсів для забезпечення належного навчання. Якісна освіта, мабуть, важливіша для життєвих шансів людини, ніж будь-коли раніше, діти втрачають освіту, необхідну для того, щоб жити повноцінним життям у дорослому віці.

Нові хвилі захворювання та низький рівень вакцинації став передумовою до того, що з 18 жовтня українські школи знову відправилися на карантинні канікули, і ніхто не може наразі запевнити, чи не продовжаться вони до лютого 2022 року.

Найбільшою проблемою став доступ до освіти, адже за висновками досліджень, проведених Фондом «Демократичні ініціативи», більша частина дітей із сільських місцевостей, та 20% міських жителів не мали технічної змоги та жалілися на якість інтернету під час дистанційного навчання.

Деякі батьки знайшли вихід з ситуації звернувшись до дистанційних онлайн-шкіл. У цих школах вчителі повністю підготовлені до проведення уроків на відстані. Учень може бачити весь матеріал який необхідно засвоїти і обрати свій темп його вивчення. Існують багато можливостей для засвоєння матеріалу, та постійний зв’язок з учителем. Також пройшовши тестування після уроку, діти та батьки мають змогу не лише побачити результат пройденого матеріалу, але й поліпшити його.

"Плюс системи у тому, що, на відміну від очної школи, тест можна перездати, якщо учень незадоволений результатом. Раз на тиждень кожен вчитель проводить онлайн-консультації, на яких можна поставити запитання та розібрати незрозумілий матеріал", - коментує мама учениці, яка відвідує дистанційну школу.

В Україні дистанційна форма освіти впроваджується вже понад десять років. Зараз таких шкіл в Україні близько 20, й попит на них зростає з кожним роком.

Директорка однієї з найуспішніших шкіл "Оптима" Ольга Білодід каже:

"Наші вчителі планують і розробляють уроки вже зараз на наступний навчальний рік. Календарне планування складають вже зараз у жовтні і відповідно до нього придумують уроки. Всі наші уроки від 1 вересня до 31 травня викладені в систему вже на початок навчального року".

Пандемія, без сумніву, стала остаточним аргументом для переходу на дистанційне навчання для тих родин, які давно обмірковували такий формат.

Ціни у школах з дистанційним навчанням різні. Є школи де за місяць онланй-навчання просять 500 грн, а є такі, де місяць навчання коштує 3000 грн. Тому сказати, що це вихід з ситуації, особливо для дітей з неповних родин або малозабезпечених сімей, наразі неможливо.

Також багатьох батьків цікавить соціалізація дитини. Попри те що школи дистанційного навчання пропонують спільні екскурсії та зустрічі, щоденного спілкування це не замінює.

Окрім того для дітей до 12 років важливо, щоб хтось із батьків був присутнім з дитиною вдома.

Дистанційна освіта потребує певної зібраності, відповідальності, бо результат та проходження атестації частіше за все залежить від самостійної підготовки.

Держава пропонує теж дистанційну освіту. Вона безкоштовна та має свої нюанси. Безкоштовна дистанційна – не для всіх, в когось з батьків має бути педагогічна освіта, інакше дитину на дистанційне не відпустять, або ж по закінченні не видадуть атестат потрібного взірця.

В Україні змусять обов’язково вакцинуватися вчителів, держслужбовців та ще кілька категорій працівників.

Україна на межі кадрового колапсу: гуманітарії торгують на ринках, а бізнес в пошуках технарів.

У Мінцифри розповіли, на що витратили 75 мільйонів.