Енергетичній кризі та зриву опалювального сезону в Україні, на думку Юлії Тимошенко, можна зарадити, прийнявши "надзвичайний план дій"

За часи Незалежності Україна чи не вперше опинилася на порозі цілком реальної енергетичної кризи, через яку українці вже невдовзі ризикують залишитись, щонайменше, без опалення, а в гіршому випадку - і без світла посеред зими. Надзвичайній ситуації - надзвичайний план дій, вважає нардепка Юлія Тимошенко, яка озвучила власний 5-кроковий план виходу з кризи в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".

Зокрема, політикиня посилається на шосту статтю Закону України "Про ринок природного газу", яка передбачає ухвалення Кабміном "Національного плану дій", що включатиме заходи для усунення та зменшення загального негативного впливу кризової ситуації в енергетиці.

В якості другого кроку Тимошенко називає усунення посередників між "Укргазвидобуванням", НАК "Нафтогаз" та споживачами, що передбачає розірвання всіх чинних комерційних контрактів заради уникнення спекулятивних цін на ринку. При цьому очільниця "Батьківщини" додала, що близько мільярда кубометрів газу, які видобуваються на території України, цілком вистачить для самозабезпечення блакитним паливом.

Третім невідкладним кроком Тимошенко називає аудит газу в сховищах, які, на думку нардепки, влітку були зайняті дорогим "приватним газом", через що блакитне паливо не було закуплене своєчасно.

Також політикиня зауважила, що згаданий Закон "Про ринок природного газу" передбачає перехід на спецзобов'язання щодо забезпечення населення газом - іншими словами, уряд має закріпити та жорстко контролювати "притомні" ціни на газ для споживачів.

Останнім нагальним кроком Тимошенко вважає нарощення видобутку власного газу Україною - за даними, які навела нардепка, у 2021 році обсяги видобутого "вітчизняного" блакитного палива знизилися на 5%.

Нагадаємо, подальше "ручне" утримання тарифів на електроенергію буде політичним рішенням, яке зашкодить економіці.

Нагадаємо, в світі розпочалася енергетична криза, викликана здорожчанням та дефіцитом природного газу і нафти.

Нагадаємо, Європа могла б уникнути енергетичної кризи, якби скористалася можливостями української ГТС, потужнішої за "Північний потік-2".