Вартість тарифу на газ та тепло продовжує турбувати українців

Тарифи на газ, тепло та теплу воду завдяки втручанню уряду залишаться до кінця опалювального сезону "замороженими".

На думку глави Союзу споживачів комунальних послуг Олега Попенка, рік тому в бюджети закладали вартість газу для теплокомуненерго не дорожче 6-7 грн тому вони фізично не можуть функціонувати при ціні 16 грн.

Також Попенко зазначає, що аналізуючи дані Держстату за минулий рік тарифи на комунальні послуги в Україні вже зросли.

"Якщо брати серпень 2021, за даними Держстата, українці нарахували за "комуналку" на 2,2 мільярда грн більше, ніж у серпні 2020. Тарифи продовжують рости і будуть рости і в наступному році", - зазначає експерт.

Також Попенко не раз наголошував на те, що після дорожчання електроенергії для підприємств, ціна на воду та комунальні платежі зросте, через те, що електроенергія врахована у собівартість послуги.

Глава Кабміну Денис Шмигаль неодноразово підкреслив, уряд зробив все, щоб стримати зростання тарифів на опалення і гарячу воду. Виробникам тепла встановили таку ціну, яка дозволить утримувати вартість комунальних послуг.

Адже у тарифі за тепло та гарячу воду 70% ціни припадає на ціну за газ. Логічно, що в разі зростання ціни на газ, зростатимуть і комунальні платежі. Але прем’єр зазначає:

"Ми не плануємо, що тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні будуть змінюватися в порівнянні з минулим опалювальним сезоном. Ми не плануємо підвищувати тарифи. Якщо брати ціну на газ для тепла, то 7,42 - ціна з ПДВ".

Варто зазначити, що Нафтогаз, який виступає як постачальний "останньої надії", ПОН, щомісяця збільшує тариф на свої послуги для тих споживачів, які залишилися без власного постачальника газу. У жовтні ціна для клієнтів ПОН склала 16,5 грн за кубометр.

Глава Нафтогазу намагається стримати загальну паніку навколо поставок газу для українців та транзитних поставок у Європу.

На своїй сторінці Facebook Юрій Вітренко тезово виклав свої факти на противагу маніпуляціям різних політиків, починаючи з Путіна, та закінчуючи попередником Коболєвим та однією з найзавзятіших українських політиків, лідера «Батьківщини», Юлії Тимошенко.

Щодо існуючої, за словами Вітренко, маніпуляції Юлії Володимирівни щодо того, що бюджетні організації отримують газ за ціною 30-40-50 грн він зазначає:

"Вона не уточнює, що за такими цінами газ для лікарень і шкіл постачає не Нафтогаз, а інші компанії. Національна компанія гарантує кожній з майже 7500 бюджетних організацій газ за ціною 13,7 грн (без ПДВ та транспортування). Для цього вони мають укласти договори з Нафтогазом".

Нестача газу та нафти в Європі спричинила енергетичну кризу, зелена енергетика не впоралась з навантаженням.

Українські ГТС модернізували та вони повністю відповідають усім нормам безпеки для надання транзиту газу.

Влада запевняє українців, що підстав для паніки щодо відсутності газу у опалювальний період немає.