В 2022 році через прив'язку пенсійного віку до страхового стажу на пенсію не зможуть вийти багато 60-річних українців

Пенсійна реформа в України передбачає впровадження так званого "гнучкого коридору" пенсійного віку, завдяки якому вихід на пенсію можна прискорити, докупивши необхідну кількість страхового стажу. Обійдеться це недешево: за "тарифною сіткою" Пенсійного фонду на 2021 рік, вартість місяця страхового стажу розраховується як 22 % від мінімальної заробітної плати (6 тисяч гривень) та складає 1320 гривень.

Причому трудовий стаж при оформленні майбутньої пенсії не відіграє майже ніякої ролі з 2004 року: важливий лише страховий, точніше - єдиний страховий внесок, який має сплачуватися офіційно працевлаштованою особою щомісяця.

Враховуючи те, що пенсійний вік в Україні щороку підвищується, в 2022 році вийти на пенсію зможуть люди, які досягли 60-річного віку. Втім, із загальної кількості потенційних майбутніх пенсіонерів, піти на відпочинок в 2022-му зможуть далеко не всі. Причина в тому ж таки страховому стажі, потрібну кількість якого наразі мають далеко не всі літні люди.

Так, згідно з розрахунками Мінсоцполітики, піти на пенсію в 60 наступного року зможуть лише ті особи, які мають за плечима понад 29 років страхового стажу. В 63 роки вийдуть на пенсію ті, у кого від 19 до 29 років стажу; а в 65 років підуть на пенсію особи, що мають від 15 до 19 років стажу.

Інфографіка: Міністерство соціальної політики

Примітно, що розраховувати на пенсію не можуть люди, чий стаж не дотягує до 15 років (або відсутній взагалі) - соціальну допомогу їм виплачуватиме держава, при цьому призначать такі виплати лише в тому випадку, якщо по досягненні ними 65 років їхній дохід буде меншим, ніж прожитковий мінімум.

Вже у 2028 році ситуація ускладниться: 45% 60-річних пенсіонерів не зможуть піти на пенсію і змушені будуть працювати до 63 або 65 років через посилення вимог до стажу.

Нагадаємо, з 1 грудня розмір мінімальної пенсії буде збільшено до 2600 гривень.

Нагадаємо, у Кабміні пропонують протестувати два проєкти введення накопичувальної пенсії.

Нагадаємо, в уряді пояснили, чому в Україні малі пенсії та констатували невтішні перспективи.