В 2022 році через прив'язку пенсійного віку до страхового стажу на пенсію не зможуть вийти багато 60-річних українців
Пенсійна реформа в України передбачає впровадження так званого "гнучкого коридору" пенсійного віку, завдяки якому вихід на пенсію можна прискорити, докупивши необхідну кількість страхового стажу. Обійдеться це недешево: за "тарифною сіткою" Пенсійного фонду на 2021 рік, вартість місяця страхового стажу розраховується як 22 % від мінімальної заробітної плати (6 тисяч гривень) та складає 1320 гривень.
Причому трудовий стаж при оформленні майбутньої пенсії не відіграє майже ніякої ролі з 2004 року: важливий лише страховий, точніше - єдиний страховий внесок, який має сплачуватися офіційно працевлаштованою особою щомісяця.
Враховуючи те, що пенсійний вік в Україні щороку підвищується, в 2022 році вийти на пенсію зможуть люди, які досягли 60-річного віку. Втім, із загальної кількості потенційних майбутніх пенсіонерів, піти на відпочинок в 2022-му зможуть далеко не всі. Причина в тому ж таки страховому стажі, потрібну кількість якого наразі мають далеко не всі літні люди.
Так, згідно з розрахунками Мінсоцполітики, піти на пенсію в 60 наступного року зможуть лише ті особи, які мають за плечима понад 29 років страхового стажу. В 63 роки вийдуть на пенсію ті, у кого від 19 до 29 років стажу; а в 65 років підуть на пенсію особи, що мають від 15 до 19 років стажу.
Примітно, що розраховувати на пенсію не можуть люди, чий стаж не дотягує до 15 років (або відсутній взагалі) - соціальну допомогу їм виплачуватиме держава, при цьому призначать такі виплати лише в тому випадку, якщо по досягненні ними 65 років їхній дохід буде меншим, ніж прожитковий мінімум.
Вже у 2028 році ситуація ускладниться: 45% 60-річних пенсіонерів не зможуть піти на пенсію і змушені будуть працювати до 63 або 65 років через посилення вимог до стажу.
Нагадаємо, з 1 грудня розмір мінімальної пенсії буде збільшено до 2600 гривень.
Нагадаємо, у Кабміні пропонують протестувати два проєкти введення накопичувальної пенсії.
Нагадаємо, в уряді пояснили, чому в Україні малі пенсії та констатували невтішні перспективи.