В ЄС щотижня "викреслюють" країни з "білого списку", скільки протримається Україна, та чи закриють кордони

В усіх державах європейського континенту на цей час зростає кількість захворюваності на ковід" і Україна на жаль тут не пасе задніх. За даними РНБО кількість нових хворих щодня зростає.

Наразі Європейський Союз скоротив список країн, громадяни яких можуть відвідувати ЄС без обмежень. Україна досі залишається в "білому списку". Нагадаємо, лише у липні ЄС дозволило в'їзд з нашої країни.

Але якщо що наша країна не відповідатиме нормам встановленим європейським законодавством, а, ймовірно, це станеться найближчим часом, то українці теж потраплять у перелік "вигнанців".

Проте цього разу епідемія не посіяла паніки серед європейських урядів. Впродовж кількох тижнів жодна держава з нашого регіону, яка зафіксувала нову хвилю зараження Сovid-19 уникла тотального закриття кордонів серед держав Шенгенської зони. Кордон для "червоних" закрили лише у Болгарії. Можна сподіватися, що й Україна не закриють "ковідною завісою" від світу.

Щодо обмежень, які діють в кожній країні ЄС, то їх можна поділити на три групи. Країни, які націлені на туристів - Греція, Хорватія, Угорщина, Словенія, Данія. Тут не зважають на визначення кольоровості, та приймають всіх туристів без обмежень.

Також є такі країни, які впускають всіх лише за посвідчення про вакцинацію. Тут слід зазначити щодо самих вакцин. Перед перетином кордону, слід завітати на сайт visitukraine.today, де на інтерактивній мапі зазначено яка країна які вакцини дозволяє.

Наприклад, популярна вакцина SinoVac китайського виробника невизнана в ЄС. Цікаво, що в деяких країнах можна в'їхати з такою вакциною, але з таким щепленням вас не пустять в магазин або ресторан, адже при вході в заклад ви обов'язково маєте показувати сертифікат. Такі вимоги діють у Австрії та Німеччині.

Є ще такі країни ЄС, які мають нечіткі вимоги для перетину кордону. Серед таких - сусідська Польща, Словаччина та Угорщина. Наразі вакциновані українці можуть в'їхати у країну, проте цей дозвіл можуть відкликати.

Зеленський на зустрічі з діаспорою в США запропонував впровадити подвійне громадянство, кого торкнеться ініціатива президента.

"Космічний" інтернет від Ілона Маска стане доступним в Україні лише через рік, подробиці.

23 вересня, Україна переходить в жовту зону, які обмеження будуть діяти для українців.