Очікування можуть втілитися у реальність

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що вже з січня 2022 року медичним працівникам буде підвищено зарплату. У інтерв’ю для "Радіо Свобода" Ляшко зазначив, що обіцяне підвищення закладено у бюджеті на наступний рік.

Медичний персонал буде отримувати 13 500 грн, лікарі – 20 000 грн.

За словами голови МОЗ Ляшко, було закладено у бюджет на 2022 рік програму медичних гарантій, більшу ніж минулорік на 33,8 млрд грн.

"Це дасть змогу підвищити заплату медпрацівникам. Базовий рівень, від якого будуть нараховуватися всі інші надбавки, які повинні бути в медичних працівників. Ми робимо все, щоб це сталося з 1 січня 2022 року", – підкреслив міністр.

Про зростання зарплати медичним працівникам та лікарям було підписано указ ще у червні поточного року президентом Володимиром Зеленським. На свято Дня медиків були й озвучені зазначені вище суми. Ті, хто працюють з програмою медичних гарантій будуть отримувати такі заробітні плати.

Зеленський також звертався до керівників місцевої влади, та справедливо розділяти зарплати в медустановах, щоб не вийшло так, що "керівники лікарень стануть отримувати 100 тисяч грн на місяць, а лікарі та медсестри — 6 тисяч грн".

Голова уряду Денис Шмигаль на презентації бюджету на 2022 рік зазначив, що середня зарплата лікарів буде вищою за 22 500 грн, а середнього медичного персоналу – понад 14500 грн.

Проєкт державного бюджету на 2022 рік внесений до Верховної Ради, яка планує розглянути його в першому читанні у жовтні.

Перед тим, рік тому у жовтні 2020 року Зеленський обіцяв підняти зарплати медикам у 2021 році до зазначених вище сум.

За даними Держстату (станом на серпень 2021 року) у сфері Охорони здоров’я в Україні залучено 720,7 тисячі осіб. ЗА даними на початок вересня заборгованість з заробітної плати у сфері охорони здоров’я склала 130761 тис. грн. А середня заробітна плата за серпень працівників охорони здоров’я складала 11024 грн.

Стало відомо кого в Україні змусять обов’язково вакцинуватися.

Україна стала частково «червоною», які обмеження діють у зонах.

Укрзалізниця ввела нові правила для пасажирів, що треба мати крім квитка.