Керовані ракети новітнього взірця допомагають бійцям ЗСУ боротися з ворогом

Виробництвом українських ракет займається конструкторське бюро «Луч». «Радіо Свобода» вперше показало як збирають керовані ракети "Стугна-П" та "Корсар" на підприємстві.

Олег Коростельов генеральний директор та генеральний конструктор Державного Київського конструкторського бюро «Луч» розповідає, що дистанційне керування комплексами постійно вдосконалюється:

"Додавати функції. Це так само як з нашими мобільними телефонами. Ми додаємо функції позиціювання, функції зв’язку, забезпечуємо функції спостереження, далекометрування та виконування ролі розвідувального засобу".

Зброєю, яке виготовляє КБ, оснащують Нацгвардійців та ЗСУ. Останню стадію процесу складання керованих ракет роблять вручну.

Ракета РК-2/РК-3 складається з понад 20 компонентів, після того, як її буде зібрано, її опустять у транспортно-пусковий контейнер та відправлять замовнику.

За час війни на Сході, українські зброярі відправили в Армію тисячі ракет для ПТРК. Проте це, співробітники КБ впевнені, що це менше ніж половина від того, чого потребує Армія. Зараз значна кількість продукції йде на експорт.

Генеральний директор підкреслює, що цифри поставок є закритими даними. Але загальні цифри назвав:

"Ми поставили декілька сотень пускових "Корсара", декілька сотень "Стугни", в цілому поставили близько семи тисяч ракет та біля 400 пускових установок".

Проте, зазначає Коростельов, вперше в цьому році на наступний рік Міноборони не замовило ракети для ПТРК.

Ракети "Стугна-П" керуються установками ПТРК віддалено через під’єднаний кабель, довжина якого близько 100 метрів. Тобто від самої установки оператор ПЗРК може знаходитися будь-де в цьому ареалі. За словами українського бійця, Івана, який поділився даними, для того, щоб знищити одну одиницю ворожої техніки слід провести підготовку, яка триватиме від двох тижнів до місяця.

Використання такої високоточної техніки налякало ворогів, тепер вони майже не використовують танки на передовій.

Наразі триває переоснащення Нацгвардії сучасною технікою. Вся нова зброя та комплектуючі повністю відповідають стандартам північноатлантичного альянсу НАТО.

За даними Олександра Турчинова забезпеченість ЗСУ ракетами для 107-мм ЛПТРК "Корсар" становить 10% від потреби, ракетами до 130-мм комплексу "Стугна-П" - 50% від потреби.

Натомість на передовій випробовували нові ракети американської армії, надпотужні ПТРК Javelin, які поціляють на відстань понад 4 км. Але часто у такій дальності немає потребі, адже для того, щоб робити постріл з такої техніки слід бачити ціль.

Нещодавно українські оператори протитанкових установок взяли участь у тектичних навчаннях.

Рятувальникам зберуть літак «Ан-32», легкий та менвровий за 470 млн грн.

На Михайлівській площі до Дня захисника показали міць української армії.