Питання надання можливості українцям мати подвійне громадянство може бути вирішене вже за рік

Питання можливості мати декілька паспортів підіймається в Україні не вперше, проте зараз шанс на законних підставах отримати громадянство іншої країни, не втрачаючи при цьому українського, може все-таки втілитись на практиці. Наразі Міністерство юстиції вивчає та готує до подання у Верховну Раду законопроєкт, який узаконить подвійне громадянство в Україні, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін в інтерв'ю Радіо Свобода.

"За дорученням президента, ми активно працюємо над тим, щоб вирішити питання множинного громадянства...У найближчий час ми вийдемо з відповідним законопроєктом, який, я сподіваюся, оперативно розгляне Верховна Рада", - повідомив Єнін.

При цьому Єнін наголосив, що уряд насамперед піклується про етнічних українців, які проживають в інших країнах: подвійне громадянство надало б їм змогу активно брати участь в економічних та політичних процесах України, не втрачаючи при цьому громадянства країни фактичного місця проживання.

Про необхідність надання можливості мати громадянство України вихідцям з діаспори говорив і президент Зеленський. Зокрема, під час робочого візиту в Нью-Йорк голова держави зазначив, що питання подвійного громадянства складне, але має бути вирішене. При цьому президент наголосив, що майбутній законопроєкт повинен враховувати проблему недружніх до України держав, подвійне громадянство з якими має бути унеможливлене.

Говорячи про недружні країни президент, безперечно, мав на увазі сусідню Росію (причому сотні тисяч мешканців ОРДЛО за роки окупації регіону встигли отримати російські паспорти, що також стає неабиякою проблемою для влади). Втім, не слід забувати і про Угорщину та скандал 2018 року, коли в консульстві країни на Закарпатті видавали угорські паспорти українцям. Цілком логічно, що після узаконення подвійного громадянства Угорщина, стосунки України з якою важко назвати дружніми, почне видавати свої паспорти на Закарпатті на цілком законних підставах.

Примітно, що наразі питання подвійного громадянства в Україні перебуває в підвішеному стані - фактично, воно не заборонене (хоча, за його приховування передбачається символічний штраф у розмірі від 170 до 510 гривень), але і не дозволене. Чинне законодавство не передбачає для українців можливості мати паспорти інших країн, але факт його набуття автоматично не позбавляє особу українського громадянства - для цього потрібен Указ президента.

Варто зауважити, що за підрахунками експертів (офіційної статистики зі зрозумілих причин просто не існує) наразі подвійне громадянство мають приблизно 4 мільйони українців.

Володимир Зеленський намагатиметься "дотиснути" Європу в питанні євроінтеграції України.

Нагадаємо, в уряді Угорщини заявили про намір і надалі блокувати вступ України до Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, Україна та Євросоюз уклали угоду про "відкрите небо", завдяки якій українські авіаперевізники зможуть безперешкодно літати в будь-які аеропорти країн ЄС.