Власники "євроблях" на останньому етапі розмитнення авто все частіше стикаються з юридичними проблемами, пов'язаними із пошкодженням VIN-коду

Ситуація, в якій власник авто на єврономерах на останньому етапі розмитнення (експертиза в МРЕВ) стикається з проблемою, наслідком якої стає конфіскація автомобіля та кримінальна справа проти самого власника, нерідка. Юристи стверджують, що за статистикою подібне в Україні відбувається приблизно раз на день. Причиною стає наявність пошкодженого VIN-коду - тобто, ідентифікаційнийного номеру, який містить основні дані про виробника та авто. Міняти його не можна протягом всього терміну експлуатації транспортного засобу, і саме час та корозія нерідко стають причиною того, що VIN-код робиться нечитабельним та зводить процедуру експертизи нанівець.

Втім, додати неприємностей можуть не тільки пошкодження або відсутність такої важливої металевої таблички: буває й так, що ідентифікаційний номер на ній змінено. Це може вказувати на те, що необачний власник придбав крадену автівку і тепер тягне за собою хвіст проблем, який причепився до транспортного засобу в іншій країні. Відстоювати свою непричетність при цьому доведеться в суді, а гроші, витрачені на експертизу, ніхто не поверне.

Єдиний плюс такої ситуації полягає в тому, що власника проблемної "євробляхи" принаймні не оштрафують на 170 тисяч гривень за невчасне розмитнення автівки, адже сама процедура пригальмувала на останньому етапі і авто просто не було взяте на облік через пошкоджений або змінений VIN-код.

До речі, в тому випадку, якщо в суді вдасться довести повну легальність авто (тобто, шо воно не знаходиться в розшуку і на нього не претендує законний власник), транспортний засіб дозволять поставити на облік із відповідною приміткою в техпаспорті. Щоправда, доводити це треба буде досить довго, та й гроші на послуги адвоката знадобляться чималі.

Вихід із ситуації є: перевіряти цілісність VIN-коду та його збіг із техпаспортом потрібно до того, як авто буде зняте з обліку. В крайньому разі можна звернутися до експерта, який допоможе відновити пошкоджений код або знайде його дублікат. Та й уважність до такої значущої деталі на етапі покупки також не завадить.

Нагадаємо, українцям пропонують стати "сповіщувачами" та повідомляти поліцію про помічені порушення ПДР за грошову винагороду.

Нагадаємо, в уряді планують повернути податок на старі авто.

Нагадаємо, в Кабміні розрахували ціни на бензин та дизпаливо за формулою "Роттердам+".