Списки професій, кого щеплять в обов'язковому порядку

В Україні досить велика кількість людей не вакцинувалося. В МОЗ вирішили розширити список людей, яких не допускатимуть до роботи без сертифіката про повний курс вакцинації.

Про це розповів у бесіді на «Радіо Свобода» Віктор Ляшко, голова МОЗ. Він заявив, що ще двічі планують розширювати список професій для обов'язкової вакцинації від COVID-19.

Нагадаємо, до цього наказ МОЗ стосувався працівників держапарату та працівників освіти. Наступними вже зовсім скоро можуть стати соціальні працівники та листоноші.

Ляшко запевнив, що перелік обов’язкових до вакцинації професій буде розширюватися.

"Зараз запустили зміни, які говорять про те, що до переліку обов'язкових внесуться професії працівників державних установ, організацій, підприємств критично важливих сфер для економіки країни, а також соціальні працівники та листоноші".

Надалі буде створено новий список. Туди будуть входити співробітники місцевого самоврядування, комунальних підприємств та установ. Новий перелік професій буде оголошено через 10 днів.

Міністр також підкреслив, що максимум через 10 днів з'явиться оновлений список.

Варто зазначити, що Віктор Ляшко наполягає на тому, що серед вакцинованих, хвороба якщо й з'являється, то проходить у легкій стадії. Натомість у реанімаціях лежать українці як не вакцинувалися.

Також Ляшко розповів про додаткове вакцинування, яке ймовірно буде впроваджено і в Україні на зразок інших країн.

"Невідомо, чи це буде бустерне, чи повторно подвійне вакцинування. Це питання для розгляду. Але ми поки що не в тому рівні охоплення щепленнями дорослого населення, щоб говорити вже про запровадження бустерної або повторної вакцинації", - наголосів голова МОЗ.

Також Ляшко зазначив, що свої рішення узгоджує з рекомендаціями ВООЗ, а вони чітко визначають, що спочатку слід провести одну дозу або повний курс щеплення якомога більшій кількості населення.

В МОЗ вирішили певні категорії працівників примусово вакцинувати.

В Укрзалізниці ввели нові правила для перевезення пасажирів.

У Мінцифри розповіли, на що витратили 75 мільйонів.