На думку фахівців, при створенні Бюро економічної безпеки були допущені деякі помилки

Незабаром, а саме - 25 вересня, в Україні запрацює нове відомство - Бюро економічної безпеки, яке замінить звичну для громадян Податкову міліцію. В уряді сподіваються, що БЕБ сприятиме покращенню інвестиційного клімату в країні та зменшенню кількості економічних злочинів. От тільки чи виправдає сподівання чиновників новостворене відомство? Свою думку з цього приводу висловив економіст та експерт з фінансів Олексій Кущ на своїй сторінці в Facebook.

Так, за словами економіста, від створення Бюро виграють підприємці, яким більше не потрібно буде боятися раптових візитів силовиків та тиску з їх боку. Також БЕБ розслідуватиме ухилення від сплати податків, підробку документів та цінних паперів, незаконну приватизацію та податкове шахрайство. Крім всього, Бюро має навести порядок в економічній діяльності силових структур.

А от головною помилкою при створенні БЕБ, а думку фахівця, стало те, що в лави відомства, в основному, будуть набрані кадри так званої "старої школи" - тобто, люди, які вже встигли попрацювати в силових відомствах. Замість цього, вважає Олексій Кущ, співробітниками Бюро мали б стати цілком нові люди з фаховою освітою, яких в Україні вистачає - тобто, юристи та аудитори. А от фахівці, які вже мають необхідний досвід, могли б бути залучені хіба що в якості радників.

"Бо якщо брати старі кадри у нові структури – вони втягують старі схеми, зв'язки, кумівство. Треба починати з нового аркуша, бо так користі не буде", - зазначає економіст.

Великою проблемою Олексій Кущ вважає також і той факт, що зараз в Україні кожне силове відомство - від НАБУ і ДБР до СБУ - має свої підрозділи, які втручаються в економічні питання, завдяки чому виникла своєрідна система "поділу впливів", а сама Україна отримала імідж "території беззаконня".

"Ключеве тут – наявність політичної волі, щоб дублюючі повноваження силовиків зникли. Треба інституалізувати боротьбу. Інакше орган отримає "хлібну" територію, а користі для країни не буде", - резюмував економіст.

Нагадаємо, раніше експерт прокоментував відмову Світового банку від публікації рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business та наслідки цього рішення для України.