Перша "червона зона" в Україні була оголошена у Херсонській області

Карантинні заходи тут посилили, а до пунктів вакцинації утворилися черги. Кількість хворих пацієнтів з коронавірусом, яких госпіталізували у лікарні Херсонщини перевищила допустимі норми. Про це повідомляють у Херсонській міськраді.

Рішення про введення "червоної зони" прийняв Кабмін. За повідомленням заступника міського голови Херсона, мешканці терміново вакцинуються, адже лише 20% всього населення має дві дози вакцини.

"У нас в місті - вакцинальний бум, вишикувалися черги", - додав заступник мера.

Чиновник зазначив, що був випадок, коли людині в черзі на вакцинацію стало погано, а швидка визначила, що у людини коронавірус.

Серед обмежень – закриття кафе, ресторанів та барів, їжу можна замовити лише на винос. З 15 жовтня на Херсонщині не працюватимуть ТРЦ, палаци культури, театри та кіно.

Непродовольчі ринки і магазини теж припиняють роботу, а навчальні заклади переходять на дистанційне навчання. Мешканці "червоної зони" не зможуть без сертифіката про повний курс вакцинації їздити автобусами, потягами та літати літаками.

Винятком стануть дитячі садочки та початкова школа, яка продовжить навчання офлайн.

До решти закладів буде застосовано жорсткіші обмеження, але без закриття. Наприклад, якщо співробітники у спортзалах басейнах та фітнес-клубах мають сертифікат про дві дози вакцинації, то вони зможуть працювати.

Голова МОЗ Віктор Ляшко розповів, що на черзі ще кілька областей, де небезпечний рівень захворюваності. З 18 жовтня "почервоніють" Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області.

На Херсонщині до пунктів щеплень утворилися черги. Як розповіла директор обласної інфекційної лікарні Олена Тимошенко, з 15 пацієнтів, які потрапили до лікарні лише одна людина вакцинована.

За її словами до лікарень потрапляють люди у віці 20-44 роки. Літні люди найбільш вразливі, та серед пацієнтів 60+ найбільший рівень смертності.

Щоб не повторювати долю херсонців, можна записатися на вакцинацію у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 2019.

«Укрзалізниця» розповіла про нові запобіжні заходи, які будуть запроваджені з 21 жовтня.

Новий локдаун через чергову хвилю COVID-19 в Україні, завадить зростанню ВВП.

В МОЗ розглядають можливість введення примусової вакцинації