Україна в кредит придбає ракетну зброю та військові кораблі у Великобританії

В рамках Меморандуму про реалізацію проєктів морського партнерства невдовзі Україна має отримати від Великобританії два мінні тральники, технологію будівництва кораблів так званого "москітного флоту" та ракетне озброєння. Про це посол України в Сполученому Королівстві Вадим Пристайко розповів в інтерв'ю телеканалу ДОМ.

"Ми отримаємо ракетну зброю, яка дозволить нам реально підсилити наші спроможності на морі", – зазначив посол.

Примітно, що кораблі, які мають бути передані Україні, не нові - мова йде про мінні тральники "Ремзі" та "Блайт" типу "Сендаун, які було виведено зі складу британського військового флоту після 20 років експлуатації. Втім, за словами Пристайка, вік кораблів - не проблема, оскільки судна обладнані найсучаснішою зброєю, відповідають стандартам НАТО та зможуть одразу увійти до складу ВМС України. Крім того, британці беруть на себе зобов'язання повністю відремонтувати кораблі та підготувати українські екіпажі для них.

Великобританія також допоможе Україні зміцнити військово-морський флот: подальша співпраця між країнами передбачає будівництво кораблів меншого класу (зокрема, йдеться про будівництво катерів довжиною від 50 до 65 метрів і швидкістю 40 вузлів, озброєних артилерією та ракетами), причому декілька з них побудують на британських корабельнях, після чого технологію передадуть українцям. Крім усього, на узбережжі Чорного та Азовського морів починається будівництво двох баз ВМС, яке, за словами Пристайка, буде куруватися британською компанією.

Варто зауважити, що крім перелічених Пристайком напрямків співробітництва між Україною та Великобританією, Сполучене Королівство також кредитуватиме будівництво згаданих кораблів та портів - з цією метою Україні виділять 1,25 мільярда фунтів стерлінгів. При цьому половина цієї суми буде спрямована на розвиток українського військово-морського флоту.

Нагадаємо, президент Зеленський анонсував повне оновлення військово-морського флоту України до 2035 року.

Нагадаємо, в Китаї стартують випробування малого десантного корабля українського проєкту 958 шифр "Бізон".

Нагадаємо, "Укроборонпром" оприлюднив стратегію розвитку суднобудівної промисловості України на період до 2030 року.