До кінця 2021 року кількість вироблених iPhone 13 від компанії Apple буде на 10 мільйонів меншою, ніж планувалося

Поява на ринку кожного нового покоління смартфонів від Apple супроводжується чималим ажіотажем, адже попит на них традиційно дуже і дуже великий. Але у випадку з iPhone 13 Pro Max охочим придбати телефон доведеться чекати і навіть ставати в довгі черги, оскільки компанія змушена скоротити виробництво нових гаджетів - до кінця 2021 року їх буде вироблено у кількості на 10 мільйонів меншій, ніж планувалося, повідомляє видання Bloomberg.

Причина цього проста - основні постачальники Apple, компанії Broadcom Inc. та Texas Instruments Inc. (втім, як і решта постачальників) не зможуть забезпечити достатню кількість комплектуючих. Причому така ситуація буде тривати принаймні ще рік, оскільки пандемія та тривалі локдауни (зокрема, в Китаї) завдали серйозного удару по виробництву.

В Apple уже підрахували майбутні збитки: загалом, компанія недоотримає 4 мільярди доларів. Крім того, дефіцит iPhone 13 у офіційних продавців спричинить ще одну серйозну проблему - в світі почне процвітати "сірий" ринок гаджетів.

Втім, стикнулася з неприємностями не тільки Apple. За підрахунками експертів, в 2020 і 2021 роках світ переживає небачену кризу, викликану дефіцитом напівпровідників, причому мова йде не тільки про чіпи для смартфонів, а й про деталі для майже всіх сучасних гаджетів (та навіть автомобілей), що вже відбилося на цінах на готову продукцію.

А от самі виробники деталей страждають у цьому випадку найменше, оскільки тепер їхню продукцію буквально "виривають з рук", ледве вона встигає зійти з конвеєра. Завдяки цьому виробники значно економлять на логістиці, маркетингу, доставленні та підтримці.

Варто зауважити, що в Україну перша довгоочікувана партія iPhone 13 Pro Max - близько 8 тисяч примірників - надійшла в першій половині жовтня. 15 жовтня смартфони з'явилися в продажу і були майже повністю розкуплені, оскільки на них були оформлені попередні замовлення.

Цікаво, що в Україні вартість iPhone 13 Pro Max складає 37,5 тисяч гривень (при цьому мова йде про смартфон в базовій комплектації). За підрахунками фахівців міжнародного знижкового сервісу Picodi, середньостатистичний українець із заробітною платою в 14 тисяч гривень має "працювати на айфон" 69,9 дня, не витрачаючи із зароблених грошей ні копійки.

Нагадаємо, Ray-Ban та Facebook випустили "розумні" окуляри, які зневажають політику конфіденційності та стурбували юристів.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.

Нагадаємо, віртуальна платформа для корпоративів, вигадана групою розробників з України зібрала мільйон доларів інвестицій.