Викиди вуглецю, які впливають на глобальну зміну клімату різко зросли у порівнянні з 2019 роком

У 20 найбагатших економіках світу вуглецеві викиди різко зросли. Про це йдеться у звіті дослідження, яке випустили напередодні конференції ООН у Глазго, на якому будуть присутні представники G20.

Обсяги викидів діоксиду вуглецю в атмосферу які впливають на кліматичні зміни у країнах G20 зросли на 4%, тоді як у 2020 році через пандемію знизилися на 6%

У звіті зазначають, що три країни, це Китай, Індія та Аргентина не лише наростили втрачені обсяги викидів, а й перевершили ті, які спостерігалися у 2019 році.

Безперервне використання викопного палива зводить нанівець зусилля, покликані стримати глобальне потепління.

На конференції ООН щодо змін клімату COP26, учасники мають поставити за ціль впровадження всіх можливих заходів, для уникнення підвищення температурних показників на 1,5 градус.

Від доіндустріальних часів кліматичні зміни зафіксовані на рівні 1,1 градус за Цельсієм. З кожним роком темпи підвищення температурних показників катастрофічно зростають. Зменшити викиди діоксиду вуглецю є надважкою задачею.

Зазначимо, що країни великої двадцятки, G20, відповідальні за 75% світових викидів. Вони значно впали у часи пандемії, але змогли відновитися та наростити обсяги викидів до "доковідних" часів.

Звіт, який обговорили на онлайн-зустрічі Сlimate Тransparency проводили 16 дослідницьких організацій та екологічних груп. Експерти прийшли до висновку що, споживання вугілля в країнах G20 цього року збільшилось на 5%.

Лідерами антирейтингу у споживанні викопного вугілля став Китай, США та Індія. При чому КНР споживає 60% від загального світового споживання.

Після зупинки економіки під час пандемії, у Китаї цього року зріс попит на енергоносії. Китайський уряд оголосив, що дозволить електростанціям працювати за ринковими пропозиціями. Очікується, що такий крок влади приведе до дедалі більшого споживання вугілля в поточному році.

Щодо газу, то у звіті сказано, що споживання газу в країнах Великої двадцятки в період 2015-2020 років зросло на 12%.

На минулих конференціях, країни G20 брали на себе зобов'язання виділяти кошти на переорієнтацію на «зелену енергетику», проте з 1,8 трильйона доларів, виділених на відновлення, лише 300 млрд піде на "зелені" проєкти.

У 2020 році Україна була на 8 місці в Європі. Про це йдеться у звіті World Air Quality Report - 2020.

Метеоспостереження в Україні ведуться з 1881 року. Дані науковців підтверджують, що останніми роками в країні стало відчутно тепліше. За останні 30 років зростання середньорічної температури становило 1,2 градуса Цельсія, а у наступних 30 років середня річна температура в Україні може підвищитися ще на 1-1,5 градуси.

Співробітники обсерваторії та протягом 2020-2021 років також зареєстрували низку температурних рекордів.

Економіст вважає, що енергетична криза в Україні є штучною.

Зміна клімату може спричинити глобальну водну кризу на Землі.

Український кліматичний фонд. Куди підуть екоподатки