Уряд виділить майже пів мільярда на будівництво літаків Ан-32

В Кабінеті міністрів вирішили виділити на будівництво літаків серії Ан-32 470 млн грн у вигляді державних гарантій для залучення кредиту.

В урядовій постанові №1053 від 22 вересня 2021 року йдеться про те, що літак буде побудовано для Держслужби з надзвичайних ситуацій, та державні гарантії буде надано після узгодження з ДСНС.

Обмеження на термін і ставку запозичення не зазначено, плата за використання держгарантії визначена в 0,001% річних суми гарантійних зобов'язань.

АН-32 не пасажирський літак, це невеликий маневровий літак, який НАТО кодувало за назвою Cline. Це багатоцільова військово-транспортна техніка. Характеристики дозволяють експлуатувати у надзвичайних умовах, наприклад за спекотних температур – понад +50 градусів, або на високогір’ї, понад 4500 м.

Літак експлуатується для транспортування вантажів на невеликі відстані. Також ним можна доставляти невеликі військові підрозділи, або бійців рятувальних загонів до 30 осіб. У санітарній версії — для перевезення поранених.

Очікується, що завдяки ще одній одиниці ДСНС оперативніше реагуватиме на надзвичайні ситуації.

Варто ще сказати, що ДСНС замовить також два літаки Ан-178 на суму понад 3,5 млрд грн.

Нещодавно також стало відомо, що підприємство "Антонов" підписало великий контракт з підприємством "Мотор Січ" на поетапне збільшення ресурсу для двигунів, які знаходяться у експлуатації. Загальна вартість робіт зі збільшення ресурсу авіаційних ТРДД сімейства Д-18Т становить 920 млн гривень.

Цікаво, що на літаках Ан-32 стоїть двигун АІ-20М, за умовами контракту, "Мотор січ" має подовжити експлуатаційний ресурс до 600 годин польотів за $7 684 з ПДВ.

У вересні на презентації пріоритетних напрямків МВС, Денис Монастирський зазначав, що планує ініціювати створення європейського хаба авіаційної безпеки. Зокрема для запобігання масштабних пожеж.

На думку очільника МВС Ситуаційний центр моніторингу дасть змогу відстежувати та ліквідовувати стихійні лиха на ранній стадії, та запобігти 90% пожеж..

"Для становлення авіахаба необхідно також збільшити авіапарк ДСНС, а саме подвоїти кількість літаків АН-32П", - зауважив Денис Монастирський.

На початку жовтня на міжнародній конференції Paris InfraWeek 2021 представники Міністерства інфраструктури запропонували створити на базі Антонова центр по переробці пасажирських літаків у вантажні.

"Мова йде про створення нового європейського центру з модернізації іноземних пасажирських літаків в вантажні на виробничих потужностях ДП Антонов", - сказано в повідомленні.

Мінінфраструктури створить центр модернізації літаків.

"Укроборонпром" визначив підприємства, які втратили потенціал.

На новий флот для України планують витратити 1,7 млрд доларів.