Черговий транш від МВФ коливатиметься в межах від 1 до 1,5 мільярда доларів

Україна може отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду наприкінці 2021 року, причому розмір позики, ймовірно, перевершить сподівання уряду та складе 1,4 мільярда доларів. Про це повідомляє агенство Інтерфакс-Україна із посиланням на матеріали банківського холдингу JP Morgan.

Втім, згідно з жовтневими матеріалами EMEA EM Emerging Markets Research, розмір траншу може коливатися від 1 до 1,5 мільярда доларів.

"Ми вважаємо, що МВФ виплатить транш у 1,4 мільярда у четвертому кварталі 2021 року, але розглядає можливий діапазон цієї суми від 1 мільярда до 1,5 мільярда", - зазначають аналітики J.P. Morgan.

Варто зауважити, що місія МВФ відновила роботу в Україні 21 вересня. За результатами переговорів має бути ухвалено рішення про підтримку економіки держави черговим траншем в рамках програми stand-by. Мова йде про суму в розмірі 700 мільйонів доларів (або 500 мільйонів доларів СПЗ (спеціальних прав запозичення). Цього траншу, за словами голови Нацбанку Кирила Шевченка, варто очікувати вже в листопаді.

При цьому в Офісі президента розраховують на більш значну підтримку Фонду: зокрема, радник голови держави Олег Устенко вважає, що до кінця поточного року траншів від МВФ може бути два: 700 мільйонів в листопаді та додатковий транш до кінця року.

"Ми чекаємо, що транш, який повинен прийти, буде в межах близько 750 млн доларів. Те, що теж обговорюється, - це можливість продовження цієї програми stand-by, в якій ми зараз знаходимося, на півроку ... І якщо так, то ми можемо розраховувати на те, що до кінця року Україна зможе отримати ще додатковий транш від МВФ", - зазначив Устенко в ефірі каналу Україна24.

Нагадаємо, МВФ знизив прогноз зростання ВВП України на 2022 рік.

Нагадаємо, українські банки показали найкращий результат за останні 10 років, заробивши понад 45 мільярдів гривень протягом 2021 року.

Нагадаємо, раніше експерт пояснив, яким чином Україна могла б обійтися без кредитів МВФ.