Юристи стурбовані появою на ринку "розумних" окулярів, за допомогою яких можна знімати фото та відео

Що станеться, якщо всесвітньо відомий бренд, який виробляє сонцезахисні окуляри, об'єднає зусилля з технологічним гігантом заради створення спільного продукту? Скоріше за все, в підсумку людство отримає "розумні" окуляри, з допомогою яких їх власник може знімати фото та відео, слухати музику та навіть відповідати на телефонні дзвінки. Так і сталося: згаданими функціями розробники наділили окуляри Ray-Ban Stories, нещодавно представлені компаніями Ray-Ban та Facebook.

Керувати Ray-Ban Stories можна за допомогою натискання кнопки, вмонтованої в одну з дужок або за допомогою відповідної голосової команди. Зроблені за допомогою розташованих в передній частині оправи двох 5-мегапіксельних камер-фронталок фото та відео (поки що лише 30-секундні) зберігаються на телефон за допомогою спеціального додатка Facebook View. А от можливість відповідати на дзвінки та слухати музику забезпечують вбудовані динаміки та мікрофони.

При всьому цьому зовні Ray-Ban Stories майже нічим не відрізняються від звичайних солнцезахисних окулярів, і розпізнати в них "шпигунську мрію" зможе лише фанат технологічних інновацій.

До речі, про шпигунів: після появи Ray-Ban Stories на ринку (придбати окуляри можна всього за 300 доларів) схаменулися юристи, які стверджують, що зручний, здавалося б, гаджет геть зневажає політику конфіденційності. Ще б пак, адже з його допомогою можна фільмувати людей приховано, без їхньої згоди; до того ж компанія Facebook, яка вже не раз потрапляла в скандали, пов'язані зі зберіганням приватних даних користувачів, матиме необмежений доступ до всіх відзнятих фото та відео.

Зокрема, в Європі діє Загальний регламент захисту даних, який регулює питання відеоспостереження за людьми в громадських місцях та подальше використання цих даних, тож власникам Ray-Ban Stories, цілком можливо, доведеться пояснювати, для чого вони знімали та фотографували оточення та з ким збираються ділитися контентом.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.

Нагадаємо, віртуальна платформа для корпоративів, вигадана групою розробників з України зібрала мільйон доларів інвестицій.

Нагадаємо, в Лас-Вегасі стартує виставка Consumer electronics show, на яку вирушать 8 стартап-команд з України.