На зустрічі з українцями Нью-Йорка Зеленський пообіцяв розглянути ідею подвійного громадянства

Володимир Зеленський, який має робочий візит до США, зустрівся з українцями Америки та висловив пропозицію щодо впровадження в Україні подвійного громадянства. Це стосується тих українців, які живуть за кордоном. Про це глава держави заявив під час зустрічі з діаспорою, пише пресслужба Офісу президента.

Президент зазначив, що до такого питання потрібно підходити виважено, розглянути і передбачити складні моменти, адже надавати подвійне громадянство людям, які проживають на території недружніх держав неможливо. Тим паче під час окупації та воєнних дій.

Глава держави пообіцяв українцям Нью-Йорку підтримати ідею подвійного громадянства, та зазначив, що буде лобіювати питання, зокрема, для українців з США. Раніше, виступаючи у Стенфордському університеті, президент України зазначав, що у мирний час подвійне громадянство не було б проблемою. Але під час окупації Криму та війни на Донбасі, питання подвійного громадянства неможливо уніфікувати. Це складне питання, яке потребує індивідуального підходу до кожної країни і до кожної спільноти.

Зеленський з українцями Америки. Фото: скріншот president.gov

Зазначимо, що в законодавстві нашої країни чітко зазначено, що громадянство в Україні може бути лише одне. Однак покарання за недотримання норм статті 4 Конституції України — не передбачено. Тобто неможливо притягнути до відповідальності, якщо українець має один або більше паспортів.

Серед фахівців, які висловлювали свої коментарі з приводу подвійного громадянства виступав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який зазначив, що можливість мати подвійне громадянство з іншими країнами необхідна з усіма, окрім Росії.

А народний депутат від монобільшості Ірина Верещук заявила, що підтримає законодавче рішення, яке забороняти подвійне громадянство для громадян, які знаходяться на державних посадах та мають доступ до державних таємниць.

У США українська діаспора вважається однією з найбільших у світі, та налічує близько мільйона громадян. Варто знати, що у світі 120 країн, де дозволене громадянство, та 51 країна де подвійне громадянство заборонено.

Довгоочікуваний глобальний космічний інтернет Starlink від SpaceX можуть запустити вже у листопаді 21 року, про це повідомив Ілон Маск.

З четверга, 23 вересня, Україна переходить у "жовту" зону, які діятимуть заборони.

У США дозволили українцям перетинати кордон, лише з певними умовами.