Старт ринку землі дав поштовх здорожчанню земельних ділянок

Кількість земельних угод, укладених з моменту прийняття закону про ринок землі, наближається до 30 тисяч, причому в Мінагрополітики спостерігають, що з часом ціна гектару невпинно росте. У відомстві вважають, що надалі вартість української землі тільки зростатиме - приблизно на 7-10% на рік.

"Якщо ми говоримо про середньозважену ціну для товарно-сільськогосподарського виробництва, то мова йде про ціну 32,86 тисячі гривень, а для ведення особистого селянського господарства – 33 тисячі гривень за гектар. Бачимо збільшення ціноутворення в середньому на 11,4%", – розповів міністр.

Прогноз стосовно здорожчання землі в Мінагрополітики роблять з огляду на земельну реформу в країнах Євросоюзу, де вартість землі наразі дуже висока. В якості прикладу наводять сусідню Польщу, де за 20 років, що минули з моменту реформування земельного ринку вартість гектару піднялася до 10 тисяч євро.

За словами міністра аграрної політики Романа Лещенка, зараз ціна гектару землі в столичному регіоні перевищує 43 тисячі гривень - при цьому кілька місяців тому вона коштувала набагато менше.

"Якщо ми говоримо про середньозважену ціну для товарно-сільськогосподарського виробництва, то мова йде про ціну 32,86 тисячі гривень, а для ведення особистого селянського господарства – 33 тисячі гривень за гектар. За 100 днів бачимо збільшення ціноутворення в середньому на 11,4%", – розповів міністр.

При цьому, на думку експертів, в найближчі 5 років ціна на українську землю може зрости до 5 тисяч доларів за гектар, оскільки самі українці почнуть інвестувати заощадження не в нерухомість, як це відбувається зараз, а вже в земельні ділянки.

Варто відзначити, що до 2024 року купувати сільськогосподарську землю в обсязі не більше 100 гектарів можуть тільки громадяни України - згідно з законом про ринок землі, іноземці отримають право на це лише в тому випадку, якщо таке рішення буде прийняте на загальнонаціональному референдумі. А от орендувати земельну ділянку будь-якої площі без обмежень можуть як фізичні, так і юридичні особи.

Нагадаємо, через численні зловживання в Мінагро пропонують внести зміни в закон про приватизацію землі.

Нагадаємо, в уряді назвали області, де земля сільськогосподарського призначення має найбільший попит та коштує найдорожче.

Нагадаємо, експерт пропонує розв'язати проблему нестачі газу шляхом запровадження бартеру з Єгиптом.