Голова філії пасажирських перевезень про нові запобіжні заходи: неприємно, але треба

Укрзалізниця розповіла про нові запобіжні заходи, які будуть запроваджені з 21 жовтня у потягах регіонального значення. За словами Олександра Перцовського, який провів брифінг задля роз’яснень, це не зупинка та не обмеження руху поїздів, а лише вимога до щеплення або дійсного ПЛР-тесту.

Обмеження будуть діяти на міжобласні пасажирські сполучення, це нічні потяги або потяги Intercity. На приміські електрички наразі це обмеження не діє. Але й там потрібно дотримуватися маскового режиму.

Перцовський зазначив, що цього разу Укрзалізниця хоче стати для українців "територією безпеки", місцем з мінімальними ризиками для зараження коронавірусом. Тому, для зменшення розповсюдження коронавірусного захворювання в Україні було вирішено з 21 жовтня ввести такі обмеження:

"Всі пасажири, які мають квитки на 21 жовтня вже мають бути готовими до вимог перевезень. Провідники будуть перевіряти окрім квитків та паспортів сертифікати щеплення, або діючий 72 години ПЛР-тест".

Крім того, Перцовський зазначив, що кількість доз вакцини у різних зонах буде відрізнятися. Якщо у жовтій зоні достатньо однієї дози щеплення, то у червоній зоні слід буде мати два щеплення.

"Пасажири, які користуються приміським сполученням, продовжуватимуть рухатися у звичайному форматі. Потрібно дотримуватися маскового режиму".

Також Перцовський зазначив, що на вокзалах можуть розгорнути лабораторії з надання пасажирам послуг у проведенні експерс-тестів.

"Розгорнення таких лабораторій на найбільших вокзалах допоможе пасажирам подорожувати, якщо така потреба є, а щеплення немає", - зазначив глава пасажирської філії УЗ.

Він наголосив, що щеплення є повністю безплатний, натомість тести нестимуть фінансове навантаження.

Також Перцовський зазначив, що тим людям, кому щеплення протипоказані, мають пройти ПРЛ чи експрес-тест.

Ті пасажири, які придбали квитки, але не мають щеплення, та не хочуть купувати та проходити експрес-тести можуть здати квитки у звичайному порядку.

Українці які не мають 18 років, можуть їздити без обмежень. На них постанова Кабміну про запобіжні заходи не розповсюджуються.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 11 жовтня внесли зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень.

Автобусні перевезення будуть доступні лише вакцинованим українцям.

Укрзалізниця «прискорила» потяги та запустила 19 нових маршрутів.

В МОЗ розглядають варіанти впровадження обов’язкової вакцинації для вчителів та держслужбовців.