4,5 млн грн до бюджету країни, детінізація в роботі

Данило Гетманцев похизувався сумою коштів, яка надійшла додатково до бюджету після введення в дію податкової амністії. За даними Гетманцева, задекларовано понад 90 мільйонів гривень, та з них казна країни отримала 4,5 мільйони. Про це Гетманцев повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Гетманцев, як голова податкового комітету розмістив здобутки "податкової амністії", глузуючи з критиків, мовляв, подивіться на результат, 4,5 млн грн вже потрапило у казну:

"Фейсбук-експертам податкової політики та іншим мегаавторітетним експертам-колумніст-критикам податкової політики Президента можливо буде цікаво дізнатися, що на сьогодні в рамках податкової амністії задекларовано вже 90,5 млн.грн. Платежі в бюджет - 4,5 млн."

Також Гетманцев зазначив, що надходження до бюджету ростуть з кожним днем. Варто зазначити, що за перші три тижні українці поповнили бюджет на 1,6 мільйона грн.

Так звана податкова амністія почала діяти в Україні 1 вересня 2021 року. Вона триватиме до 2022 року. За цей час українцям пропонують задекларувати свої нелегальні доходи відкривши їх, та заплативши мінімальний збір у казну.

Раніше Гетьманцев заявляв, що податковий комітет вивчив моделі світових податкових амністій. Було обрано найпростішу схему, та її ще більше спрощено.

"Просто приносиш гроші у банк на рахунок. Через два тижні ти можеш ці гроші зняти, отримавши довідку з банку, що у тебе на рахунку є ці гроші. Довідку додати до декларації, подати декларацію до податкової та заплатити 5%", - заявив у серпні Гетманцев.

5% за гроші розміщені на рахунках українських банків, 7% - для розміщених за кордоном. Враховуючи, що зазвичай ставка плати податку складає 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

Попри те, що влада обіцяє солодке життя з "чистого аркушу" та можливість вільно користуватися своїми активами, українці не поспішають легалізувати свої доходи. Та й процедура амністії капіталу доступна не всім, хто цього хоче.

Зазначимо, що для тих, хто не скористається терміном податкової амністії, будуть стягувати податки з витрат громадян, за відсутності джерел походження цих коштів.

Чому МФВ погіршив економічний прогноз для України.

Як наповнить бюджет України податок з міжнародних корпорацій.

У податковій пояснили, чи потрібна "амністія" для криптовалют.