Українцям пропонують стати "сповіщувачами" та повідомляти поліцію про помічені порушення ПДР за грошову винагороду

Українцям запропонують допомогти поліції боротися з порушниками правил дорожнього руху, причому не безоплатно - громадянин, який побачить та зафіксує порушення на фото чи відео та надішле його правоохоронцям, зможе отримувати грошову винагороду у сумі 10% від загальної суми штрафу. Відповідний законопроєкт за номером 5798 зареєстровано у Верховній Раді.

Зокрема, документ передбачає введення в обіг нового визначення - "сповіщувач". Повідомляючи правоохоронців про порушення, такий громадянин має пройти процедуру ідентифікації за допомогою мобільного додатку "Дія", оскільки за інформування про "фейкові" порушення законопроєктом передбачається кримінальна відповідальність. До того ж зафіксовані на фото чи відео порушення мають пройти відповідну експертизу.

"Це ефективніше, ніж камери на дорогах", - вважає нардеп Денис Маслов, який пропонує "карати порушників у декілька кліків".

Крім "Дії" сповіщувачу знадобиться ще один мобільний додаток - Dashcamua, який дозволяє знімати помічені порушення ПДР та відправляти 30-секундні відео безпосередньо в поліцію. Після цього правоохоронцям залишиться лише перевірити факт порушення та оформити винуватцю "лист щастя".

На відміну від звичних всім відеореєстраторів, додаток Dashcamua фіксуватиме порушення з прив'язкою до часу, дати і GPS-координат місця порушення, а саме відео зберігатиметься на сервері, тож підробити його буде неможливо навіть теоретично.

Варто зауважити, що наразі у Верховній раді зареєстровано законопроєкт, альтернативний тому, про який йде мова. В ньому прибране положення, яке стосується порушень правил паркування, оскільки українські міста не пристосовані до постійно зростаючої кількості автомобілів, паркувати які з дотриманням всіх норм ПДР часто просто неможливо.

"В спальних районах фізично немає місць для паркінгу...Це дати можливість будь-якому сусіду, який посварився зі своїм сусідом, зранку сидіти фотографувати твою машину, ввечері - і ти в день будеш по два штрафи платити", - наголошує авторка законопроєкту, нардепка Олександра Устінова.

Нагадаємо, в уряді планують повернути податок на старі авто.

Нагадаємо, в Кабміні розрахували ціни на бензин та дизпаливо за формулою "Роттердам+".

Нагадаємо, в компанії Tesla заявили про готовність продавати свою розробку автопілоту.