Пошукова система, створена українцем, не зберігатиме персональних даних, не матиме нав'язливої реклами та платитиме авторам за контент

Чи варто створювати альтернативу пошуковому сервісу Google в той час, як понад 90% користувачів по всьому світу віддають перевагу саме йому? Українець Дмитро Герасименко, який в 2010 році заснував сервіс Ahrefs, вважає, що так. Мало того, розроблений ним пошуковик (поки що безіменний), який зараз готовий вже на 87%, кардинально відрізнятиметься від Google тим, що не збиратиме персональну інформацію користувачів заради реклами та ще й платитиме авторам за якісний контент, повідомляє видання Економічна правда.

На думку Герасименка, "інтернет мрії" має працювати за принципом швидкого та якісного пошуку інформації в той час, як Google "годує" користувачів рекламою та заробляє на цьому. Саме тому створений його компанією пошуковик збиратиме інформацію про запити для того, щоб вдосконалюватися, але не буде продавати її рекламодавцям та компаніям.

При цьому ідея плати за якісний та унікальний контент працюватиме наступним чином: автори контенту додаватимуть на вебсторінки свої ID, після чого програма-кроулер автоматично прописуватиме його авторство.

"Творці контенту, які працюють над якістю матеріалу, перевіряють його, повинні заробляти безпосередньо через бізнес-модель "90 на 10", - вважає Герасименко.

При цьому в компанії досі обходилися без інвесторів та планують не залучати їх в майбутньому, а роль популяризаторів нового пошуковика відіграватимуть самі користувачі та автори контенту.

"В принципі з інтернету повинен піти клікбейт, афіліативні посилання і так далі", - переконаний Герасименко.

Довідково: створений в 2010 році сервіс Ahrefs користується популярністю у всьому світі, оскільки допомагає власникам сайтів та SEO-фахівцям визначати основних конкурентів, аналізувати продукт, знаходити причини низького рейтингу у видачі та підвищувати якість пошукового трафіку.

Нагадаємо, віртуальна платформа для корпоративів, вигадана групою розробників з України зібрала мільйон доларів інвестицій.

Нагадаємо, проєкт Kickstarter, який працює за системою краудфандингу, допоміг "вийти в люди" низці успішних винаходів.

Нагадаємо, в Лас-Вегасі стартує виставка Consumer electronics show, на яку вирушать 8 стартап-команд з України.