Зловживання та не добропорядність – виявлено безліч схем незаконної приватизації землі. Що ж пропонує міністерство?

Через зловживання безкоштовною приватизацією землі, та фактів порушення закону, міністр Мінагро Роман Лещенко заявив про трансформацію безоплатної приватизації. Про це йдеться у документі на сайті Міністерства агрополітики.

Йдеться про зміни у праві українців на безоплатну приватизацію у "фізичних" гектарах правом на фіксовану знижку при купівлі та отриманні в оренду державної землі.

На брифінгу присвяченому 100 днів ринку землі, міністр заявив, що безоплатна приватизація землі у нинішньому форматі стала інструментом, який дозволяє зловживати цим правом.

"Ми продовжуємо виявляти випадки незаконної приватизації державних земель. На запит суспільства ми відкрили доступ до даних. І на геопорталі Національної інфраструктури геопросторових даних є інформація щодо тих громадян, які всупереч закону декілька разів скористалися своїм правом на отримання землі", - сказав глава відомства.

Інформацію можна переглянути за посиланням

В агропромисловому відомстві заявили, що планують подати на суспільне обговорення нову форму для отримання у власність земельних ділянок. Важливо зазначити, що у відомстві пропонують робити вагомі знижки для усіх громадян, щоб українці не приватизовували, а купували землю у держави.

Для певних категорій громадян підготують суттєві пільги.

Пропозиція Мінагро полягає в тому, щоб оприлюднювати всі заяви, щоб унеможливити подвійну приватизацію. Також зазначено, що пропонована знижка буде стосуватися лише державних земель.

Лещенко наголосив, що власники приватних садиб офіційно отримають землю, якою користуються безоплатно.

Міністр заявив, що виявлені факти правопорушень передані правоохоронцям, та винні будуть покарані юридично. Проте сам факт існування таких схем глава відомства хоче унеможливити.

Від початку запуску земельного ринку середня ціна паю становить 92 514 грн тис. грн. Про це свідчать аналітичні дані оновленої онлайн-карти сільськогосподарських земель України.

У статті 121 Земельного кодексу України йдеться — кожен громадянин має право безкоштовно отримати до 2 га землі для ведення особистого сільського господарства. Голова Мінагро раніше вже попереджав, що 2 гектарами землі кожного українця неможливо забезпечити через брак ділянок.

Українцям показали, де земля коштує найдорожче.

Чи скасують мораторій на продаж лісу до ЄС, що отримає держава за свої «легені».

Уряд планує направити залишки спецфонду Мінекономіки на нові топографічні карти.