Фонд держмайна пропонує орендувати нерухомість в Чорнобилі задля розвитку туристичної інфраструктури

В останні десять років Чорнобильська зона відчуження з місця техногенної катастрофи швидко перетворюється на туристичний об'єкт. Цьому значною мірою посприяли всесвітньо відома комп'ютерна гра та численні фільми, через які любителі гострих відчуттів з усього світу потяглися до Чорнобиля та Прип'яті, створивши тим самим попит на туристичну інфраструктуру. При цьому у Фонді держмайна запевняють, що нерухомості, придатної для створення на її базі комерційних об'єктів, у держави вистачає - 35 таких об'єктів, за даним сайту Фонду, було виставлено на торги, причому частину з них вже встигли орендувати.

Чому саме оренда, а не продаж? Річ у тім, що згідно з чинним законодавством приватизація в зоні відчуження заборонена. А от процес оренди, згідно з новим Законом "Про оренду державного та комунального майна", зробився значно простішим, оскільки торги тепер відбуваються через систему Prozorro.

Втім, орендувати житло в Чорнобильській зоні для того, щоб проживати там постійно, не вийде - за законом термін перебування в зоні відчуження не має перевищувати п'яти діб. Не вийде оселитись ненадовго і в постапокаліптичній Прип'яті, оскільки рівень радіаційного фону в місті-привиді досі є небезпечним для життя і здоров'я людей. А от ресторанів, барів та хостелів для туристів (здебільшого - іноземців) Чорнобилю катастрофічно не вистачає, через що у Фонді держмайна певні: попит на оренду нерухомості набагато перевищуватиме пропозицію.

За словами представника пресслужби Фонду держмайна Ярослава Римара, вартість оренди нерухомості в Чорнобилі відносно невисока: так, за приміщення площею 152.68 кв. правлять близько 5 тисяч гривень на місяць; менше за площею, але більш елітне приміщення кафе обійшлося орендарям в 16 тисяч гривень. Незабаром на аукціоні з'являться і масштабніші об'єкти площею від 200 до 42 тисяч квадратних метрів. Щоправда, знайти нове призначення цим площам буде непросто, оскільки в даних випадках мова йде не про житлову нерухомість, а про об'єкти на кшталт бетонованого вертолітного майданчика тощо.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" планує витратити мільярд гривень на прокладання нової колії до гірського курорту Буковель.

Нагадаємо, Україна та Євросоюз уклали угоду про "відкрите небо", завдяки якій українські авіаперевізники зможуть безперешкодно літати в будь-які аеропорти країн ЄС.

Нагадаємо, Закон "Про індустріальні парки" завдяки передбаченим у ньому пільгам та компенсаціям, допоможе привабити в Україну інвесторів.