Кабмін подав проєкт держбюджету на 2022 рік, та чи все так райдужно, як презентували чиновники

На минулому тижні уряд передав свій проєкт бюджету для затвердження парламентом. Експерти вже встигли проаналізувати запропоновані цифри. Виявилося, що збільшення розміру мінімальної зарплати чекати не слід, вона буде фактично "заморожена". Крім того, уряд не запланував обіцяну індексацію, та зменшив гроші на субсидії. Такі результати у Мінфіні називають прорахованими та збалансованими.

На думку експертів, відповідальність на таких зменшеннях витрат для соціального захисту лежить на прагненні чиновників Кабміну отримати бажаний кредит від МВФ. Представники Фонду прибули з місією до нашої країни цими днями. Щоб задовольнити кредиторів, Кабмін не став підвищувати соціальний захист населення, хоча за їхнім прогнозом, ціни зростуть до 6,2%, пише Obozrevatel.

Кабмін сподівається отримати гроші МВФ, тому ріст мінімальної заробітної плати заклали лише на 200 грн. У порівнянні з минулим роком, коли кредиту Україні не дали, мінімалку збільшили на 1500 грн.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснює незначне підвищення розміну мінімалки можливою гіперінфляцією, та розхитуванням фінансового стану країни. Експерти зазначають, що пильнували цифри у проєкті бюджету на 2022 рік фахівці з МВФ. Зазначають, що без грошей міжнародних кредиторів, до кінця року українцям власних грошей не вистачить.

Отже, для того, щоб отримати кредит від МВФ, у бюджет не заклали ні росту зарплат, ні росту пенсій. За прогнозами експертів, ціни в Україні зростуть на 7,3%, а мінімальна зарплата лише на 3%. Люди, які працюють у бюджетній сфері попри те, що отримують мінімум, стануть ще біднішими.

За словами ексміністра соціальної політики Андрія Реви, зарплата найбіднішої верстви населення, бюджетників, буде "заморожена". Він зазначає, 40% застрахованих платять податки з мінімальної зарплати. Фонд оплати праці буде заморожений, а це джерело наших місцевих бюджетів. І паралельно це завдає удару по Пенсійному фонду.

Варто зазначити, що індексація пенсій, яку проводили цього року у липні та грудні, — скасована, лишили тільки індексація у березні. Крім того, при зростанні тарифів на комуналку, не закладено гроші для виділення субсидій.

За оцінками ексміністра, у 2022 році на субсидії знадобиться мінімум 55 млрд грн, але виділити зможуть тільки 38 млрд.

Колишній міністр застерігає, що у разі надання кредиту українцям, повною мірою буде фінансуватися лише погашення кредитних коштів, за які, грубо кажучи, заплатять найбідніші українці.

Стало відомо, чому Світовий Банк перестане випускати рейтинг Doing Business, який щорічно випускався з 2003 року.

Укроборонпром прозвітував, що отримав пів мільярди прибутку, але є й проблеми.

Українців хочуть "переписати" за допомогою цифрових технологій Apple.