На потужностях ДП "Антонов" планують переформатовувати пасажирські літаки у вантажні

В Україні планують створити центр з модернізації літаків, на базі якого іноземні пасажирські літаки будуть перепрофільовувати на вантажні. Робити це збираються із залученням потужностей та фахівців державного підприємства "Антонов", повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Проєкт створення центру відомство вже представило в межах міжнародної конференції Paris InfraWeek 2021 у Франції. В ньому йдеться про можливе співробітництво між "Антоновим" та однією з найбільших в світі авіабудівних компаній Airbus.

Варто зауважити, що можливостями "Антонова" також цікавиться Туреччина. Щоправда, не з мирними цілями - під час зустрічі між головою МЗС України Дмитром Кулебою та його колегою Мевлютом Чавушоглу йшлося про військово-технічне співробітництво.

"Туреччина також цікавиться можливостями українського Антонова. Ефективність наших літаків була яскраво доведена при ліквідації пожеж у Туреччині", - розповів Кулеба за підсумками зустрічі.

Примітно, що влітку 2021 року Мінінфраструктури почало співпрацювати з французькою консалтинговою компанією Aerogestion. Метою такої співпраці є створення національного авіаперевізника, причому у межах розробки концепту вивчаються можливості для співпраці ДП "Антонов" і Airbus. Тему створення національного авіаперевізника підіймав і президент Володимир Зеленський, який вважає, що Україна повинна отримати його ще до кінця поточного року.

"У межах розробки концепту Національного авіаперевізника ми також вивчаємо можливості для співпраці ДП «Антонов» та AirBus для вантажних перевезень та пожежних літаків. Це амбітні та непрості проєкти", - прокоментував можливе співробітництво двох компаній голова Мінінфраструктури Олександр Кубраков.

Нагадаємо, в Укроборонпромі назвали ступінь готовності нового Ан-178 для ЗСУ.

Нагадаємо, авіаконцерн "Антонов" почав будувати літаки Ан-178 без російських деталей.

Нагадаємо, Україна та Євросоюз уклали угоду про "відкрите небо", завдяки якій українські авіаперевізники зможуть безперешкодно літати в будь-які аеропорти країн ЄС.