Єдиний супутник Землі стає дедалі ближчим, а його ресурси дедалі заманливіше

Часто Місяць називають восьмим континентом Землі, через велику кількість ресурсів, які можна було використовувати у власних цілях. Проте будівництво ракет вимагає значних капіталовкладень. Дослідження, результати якого були оприлюднені ще у 2019 році доводять, місячний ліфт може стати відповіддю на цю задачу, пише портал Science Focus.

Про космічні ракети скоро забудують, як про дискові телефони, які колись були справжнім проривом у галузі зв’язку та комунікацій, вони відійдуть у минуле, та стануть об’єктами для екскурсій.

Чим багатий Місяць?

Гелій-3 можна використовувати на термоядерних електростанціях на Землі. Неодим, можна було видобути і використовувати у смартфонах та іншій електроніці. А ще на Місяці виявили залізо, алюміній, титан, торій, хром, магній. У складі місячного реголіту також виявлені калій, натрій, кремній і фосфор.

Ліфт на Місяць? Це взагалі реально?

Чи можливо побудувати ліфт на Місяць, адже Земля та її супутник знаходиться у постійному русі? Відповіддю на це питання міг би стати кабель, закріплений на поверхні Місяця, на 400 000 км, він міг закінчитися високо на орбіті Землі.

Це матиме додаткову перевагу, якщо розмістити його над більшістю нашого космічного сміття, що стає зростаючою проблемою, коли ми запускаємо все більше супутників. Роботи-човники на сонячних батареях можуть рухатися вгору і вниз по кабелю, виконуючи роль конвеєра для перевезення дорогоцінних ресурсів.

Це може здатися дивовижною перспективою, але Зефір Пенуар (Zephyr Penoyre) та Емілі Сендфорд (Emily Sandford)- дві кандидатки наук з астрономії Колумбійського університету, які стоять за дослідженням - вважають, що це реально втілити в життя.

На побудову такого ліфту дослідниці заклали кілька мільярдів доларів США.

При чому науковці вважають, що побудова такого ліфту окупиться вже за 53 запуски.

Щоб порівняти витрати, відомо, що один з найбагатших людей світу Джозефф Безос щороку виділяє 1 мільярд доларів своїх акцій Amazon для фінансування компанії з космічного туризму Blue Origin. А на реалізацію запуску першого жінки та темношкірого космонавта на Місяць коштує 86 мільярдів доларів.

Кабель, який був би не товще олівця, важив би 40 тонн, що входить до компетенції сучасних ракет, таких як космічний корабель SpaceX. На відміну від земного космічного ліфта, місячний ліфт, міг би зупинятися неподалік від нашої планети, та не мав би боротися з величезними гравітаційними силами.

Місяць також не має атмосфери, що спрощує справу. Це означає, що кабель може бути зроблений з існуючих матеріалів, таких як кевлар, замість ще не винайдених надміцних матеріалів, необхідних для елеватора Земля-Космос.

Китайці "не ковтають пил"

У квітні 2021 року китайські ЗМІ показали новий проєкт зі створення "небесної драбини". Це виглядає так: космічний корабель підіймається на ліфті з поверхні Землі до космічної станції, потім відлітає до Місяця, де інший ліфт опускає його на поверхню Місяця.

Ідея космічних ліфтів існує вже більше століття, але особливого прогресу у цій царині так і не відбулося. Роте можна припустити, достатньо людей або корпорацій захопиться шансом заробити великі гроші, можна припустити що невдовзі ми станемо свідками чергової «місячної» золотої лихоманки.

Колонізація Марса може стати реальністю: фахівці розробили перший мегаполіс.

Китай хоче будувати кілометровий космоліт зі штучною гравітацією.

NASA створила надзвуковий літак без лобового скла.