Енергетична криза, яка загрожує Україні під час прийдешнього опалювального сезону, на думку економіста Олексія Куща є штучною та створеною в інтересах ПФГ

Експерти визнають, що на порозі опалювального сезону 2021\2022 Україна вкотре опинилася на порозі енергетичної кризи: ТЕЦ країни бракує вугілля, яке в достатній кількості не було закуплене влітку. Саме тому віялові відключення світла вже не видаються примарною перспективою.

Зокрема, за графіком накопичення палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості, 12 серпня на складах мало бути 2,831 млн тонн вугілля, але фактичні запаси складають менш як 800 тисяч тонн.

При цьому в Міненерго поговорюють, що виходити з непростої ситуації уряд збирається за допомогою відновлення імпорту електроенергії з Білорусі, хоча на офіційному рівні таку інформацію урядовці заперечують.

Ситуацію, що склалася, фінансовий аналітик Олексій Кущ вважає вигідною для промислово-фінансових груп, які "трансформують" вугілля в електроенергію для того, щоб потім продавати її за якомога вищими цінами.

"Дефіцит вугілля вже створив ситуацію різкого здорожчання електроенергії на ринку. В деяких регіонах її вже купують 3,8 гривні кВт/г. Якщо дефіцит буде посилюватись, ціна зросте до 4 гривень і вище", - вважає експерт.

На думку фінансового аналітика, зараз уряд робить речі, які суперечать здоровому глузду, тобто - притримує імпорт електроенергії і не вдається до економії вугілля для ТЕЦ в той час, як варто було б вживати прямо протилежних заходів. Взимку відповідальність за це нестиме уряд в той час, як декілька промислово-фінансових груп отримають надприбутки.

"У дефіциту є мета: розпалити паніку та на її фоні реалізувати бізнес-проєкти, які компенсують дефіцит за дуже високою ціною...ТЕЦ будуть спалювати вугілля, буде створюватися ажіотаж зимою, щоб завезти ресурс та продати його за високою ціною. Те саме буде і з газом", - резюмував Кущ.

Нагадаємо, тарифи на опалення та гарячу воду в декількох регіонах можуть "стрибнути" на 40% попри обіцянки Кабміну.

Нагадаємо, Кабмін збирається утримати тарифи на тепло від зростання за допомогою субвенції місцевим громадам в розмірі 11 мільярдів гривень.

Нагадаємо, в Україні 50 великих компаній ТКЕ не підписали з "Нафтогазом" контракт на постачання газу.