У Мінекономіки розрахували середню вартість бензину та дизпального

В Міністерстві економіки дозволили власникам АЗС підняти ціни за формулою «Роттердам+», попередньо встановивши нові середні ціни на літр дизпалива та бензину. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства.

У вартість бензину враховано котирування в порті Роттердам, доставка палив в Україну та націнка АЗС.

Найвища ціна на бензин для роздрібної торгівлі складає 32,57 грн за літр, на дизпаливо – 31,35 грн за літр.

У порівнянні з вереснем, ціни на пальне зросли. Бензин подорожчав за 13 днів жовтня на 1,07 грн, та на 1,12 грн за літр ДП.

Формулу розрахунку "Ротердам+" для визначення ціни на автомобільне паливо затвердив уряд України у травні 2021 року, у ході заходів, які було впроваджено через карантин. Надбавки на період дії карантину до середньої ціни дизельного палива не вище 7 грн / літр і бензину не вище 5 грн / літр.

З того часу середню вартість пального розраховує Мінекономіки. Основою розрахунків беруться дані Platts CIF NWE (порт Роттердам-Амстердам-Антверпен), а також витрати на логістичне та інше забезпечення, згідно із зовнішньоекономічними договорами. Логістика закладена у сумі 27 доларів за тонну.

Тим часом ціни на паливо станом на 11 жовтня, згідно з даними Консалтингової група А95, складають А95 – 30,1 грн, ДП – 28,9 грн, Автогаз – 18,3 грн.

У таблиці нижче видно, як змінювалася ціна на пальне для автівок з кінця вересня до 11 жовтня:

У Нафтогазовій асоціації України повідомляють, що 11 жовтня уряд дав доручення посилити боротьбу з нелегальним обігом пального та «сірими АЗС».

За даними асоціації, моніторинг АЗС виявив лише у вересні 448 місць роздрібної торгівлі пальним, які працюють з ознаками грубих порушень законодавства.

Ріст цін на нафту, та формула «Роттердам+», чи варто чекати низьких цін на пальне.

Українцям хочуть повернути «засатрілий» податок за вживані авто.

Інфляційні процеси досягнуть піку у вересні та жовтні, чи зупиниться ріст цін до кінця року, прогноз НБУ.