В Китаї стартують випробування малого десантного корабля українського проєкту 958 шифр "Бізон"

Малий десантний корабель на повітряній подушці, спроєктованій в Україні в рамках проєкту "Бізон", готують до випробувань, які незабаром пройдуть у Китаї. Саме ця країна, в рамках контракту, укладеного ще у 2009 році, планує невдовзі прийняти на озброєння власних військово-морських сил чотири таких кораблі. Про це в інтерв'ю АрміяInform розповів головний інженер "Дослідно-проектного центру кораблебудування" Дмитро Бусов.

Примітно, що два з чотирьох "Бізонів" були побудовані на українському заводі "Море" в Феодосії ще у 2013 році та передані китайській стороні незадовго до російської окупації Кримського півострову. Ще два десантних кораблі за українським проєктом будувалися в Китаї на судноверфі Guangzhou Huangpu Shipbuiding Company. Загальна вартість контракту склала при цьому 320 мільйонів доларів.

За словами Дмитра Бусова, у випробуваннях, які невдовзі пройдуть в Китаї, візьмуть участь українські спеціалісти - мова йде про випробування останнього, четвертого "Бізона", який було побудовано саме на китайській судноверфі. В рамках випробувань експерти перевірять хід корабля в різних режимах, можливості завантаження і розвантаження техніки та здатність виходу на берег.

Довідково: десантний корабель на повітряній подушці проєкту "Бізон" призначений для прийняття та перевезення морського десанту та бойової техніки. Особливість судна в тому, що воно здатне приставати до необладнаного узбережжя, здійснювати вогневу підтримку десанту та встановлювати мінні загородження. "Бізон" здатний перевезти до 150 тонн вантажу за один раз.

Нагадаємо, що державний концерн УкрОборонПром відзвітував про півмільярдні прибутки в першій половині 2021 року.