Наближається запуск опалювального сезону, українська влада запевняє – панікувати немає причин

Напередодні опалювального сезону чимдалі дужче країну розхитує від панічних настроїв через нібито брак газу у сховищах. Замкерівника Офісу Президента, Кирило Тимошенко на своїй сторінці у Facebook звернувся до українців, запевняючи – жодних причин для паніки немає.

Він також розвіяв міфи, які з’являються на шпальтах українських ЗМІ, нагадуючи, що у платіжках цінники підійматися не будуть.

Тимошенко офіційно заявив, що "газу у сховищах ЦІЛКОМ ДОСТАТНЬО для потреб населення та соціальної сфери". Він підкреслив, що влада усіма силами допомагатиме місцевому самоврядуванню гідно розпочати та прожити опалювальний період у складні часи, за допомогою спецціни.

За словами чиновника, маніпуляції та паніка, яку розповсюджують деякі ЗМІ та опозиційні політики стосується проведення засідань обласних комісій ТЕБ та НС.

"Комісії ТЕБ та НС зараз збираються в областях лише для подолання технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на постачання газу", - зазначив Тимошенко.

Він також підкреслив, що у компанії "Нафтогаз України" до 15 жовтня готові підписати усі договори на постачання газу у школи, садочки та лікарні.

Тимошенко зазначив, що для населення ціна за газ не має підвищитися, та складає 7,42 грн за кубометр.

"За такою ціною "Нафтогаз" продає паливо роздрібним постачальникам та теплогенерувальним компаніям для задоволення потреб населення".

Ціна для соціальної сфери, включно з податками та транспортуванням складає 16,8 грн за кубометр.

Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко зазначив, що ситуація дійсно складна, але вирішувана. Він зазначив, що за відсутності держрегулювання ціни, Нафтогаз пропонує зручний і прозорий продукт для тих, хто укладе договір на 15 місяців.

"На заклик представників місцевих громад, Нафтогаз пропонує новий продукт для бюджетних організацій – середньостроковий контракт (до кінця 2022 року) на постачання газу за ціною, суттєво нижчою за спотову, – а саме 13.7 грн/куб м. (без ПДВ і транспортування)."

Для бюджетних організацій, які отримують тепло від ТКЕ, Нафтогаз запропонував фіксовану ціну.

"13,7 грн/куб м. (без ПДВ і транспортування) на обсяги газу, які вони використовують для теплопостачання бюджетних організацій. Така ціна діятиме до кінця 2022 року", - зазначив глава Нафтогазу.

У Євросоюзі готуються до холодної зими, турбуючись про населення, влада впроваджує соціальні програми цільової допомоги. Наприклад у Франції влада заявила, про виплати у розмірі 100 євро більш ніж 5,8 мільйонам домогосподарств з низькими доходами.

В Іспанії уряд пообіцяв знизити ціни до рівня 2018 року. Мадрид також надіслав листа до Брюсселя з проханням вжити заходів щодо всього ЄС.

"Нам терміново потрібне меню європейської політики, заздалегідь розроблене для негайного реагування на різкий стрибок цін",-йдеться у листі.

Росія, яка є провідним експортером газу в ЄС зриває поставки газу, це викликає підозри, що таким чином РФ хоче домогтися дозволу на запуск газопроводу "Північний потік -2".

Група з більш ніж 40 депутатів Європарламенту надіслала лист до Європейської Комісії з проханням "негайно розпочати розслідування щодо можливих навмисних маніпуляцій з боку ринку" Газпрому "та можливого порушення правил конкуренції ЄС".

На Українській енергетичній біржі торгують ресурсом жовтня, листопада та грудня. Загалом, минулого тижня заявки на купівлю та продаж природного газу формували 8 компаній, серед них – "Нафтогаз Трейдинг", "Крафт Енерджі", "Укренергоекспорт".

Найвищі стартові ціни були зафіксовані у середу, 6 жовтня: 47,5 тис. грн за ресурс жовтня, 46,9 тис. грн за ресурс листопада, майже 50 тис. грн за ресурс грудня та 42,9 тис. грн за ресурс у ПСГ.

На світових біржах найнижчі котирування були 8 жовтня на хабі TTF: 92,77 євро/МВт-год.

Економіст спрогнозував, що голубого палива Україні вистачить за умови теплої зими.

У Мінсоцполітики розповіли, скільки українців можуть розраховувати на субсидії в опалювальному сезоні.

Чому український газовидобувний сектор «мовчить» на фоні низьких запасів у ПСГ.