В проєкті держбюджету на 2022 рік спостерігається явний конфлікт між підвищенням цін та підвищенням розміру заробітної платні

Попри обіцянки уряду щодо розміру мінімальної зарплатні у 2022 році (в Мінфіні припускали, що вона може збільшитися з 6 до 7,7 тисячі гривень), реальний стан речей свідчить про те, що бюджетники навряд чи дочекаються зростання мінімалки більш ніж на 200 гривень. Принаймні, саме про 3-відсоткове зростання мінімальної заробітної плати йдеться в проєкт державного бюджету на 2022 рік. А от ціни на товари та харчові продукти, судячи з того ж таки документу, підвищаться на 8%, що навіть на погляд пересічного українця виглядає досить дивно. В Кабміні таку різницю пояснюють просто - розрив між цінами й "мінімалкою" потрібен для того, щоб Україну не накрила інфляція, повідомляє видання OBOZREVATEL.

На думку прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, невисока платоспроможність українців зменшить попит, а відповідно - стримає ріст цін. Іншими словами, громадяни, змушені економити буквально на всьому, "сидітимуть тихо" і не розкошуватимуть, адже попит, як відомо, створює пропозицію.

"Якщо неконтрольовано підвищувати мінімальну заробітну плату – це досить великий ресурс, який матиме великий вплив на монетарну політику. Це може розкрутити інфляцію до стану гіперінфляції. Тому тут необхідно тримати баланс", - відповів голова уряду на запит видання.

Варто зауважити, що в Україні мінімальна зарплатня сьогодні не дотягує навіть до 50% від середньої, якщо вважати за таку щомісячний дохід в розмірі 14 тисяч гривень. В 2022 році цей розрив лише збільшиться, оскільки проєкт бюджету передбачає, що середньомісячна заробітна плата сягне 15 258 гривень.

Примітно, що у 2020 – 2021 роках мінімалка в Україні зростала досить швидкими темпами, оскільки ще у липні 2020 року вона була на рівні 4 723 гривні. Втім, на думку експертів, таке суттєве підвищення зарплати без росту економіки лише виллється у високу інфляцію. І справді, рівень інфляції у 2021 році вже давно вийшов за межі цільового діапазону, який встановив НБУ (5±1%). У серпні інфляція скала 10,2% у річному вимірі. Щоб стримати її, Нацбанк з 10 вересня підняв облікову ставку до 8,5%.

Нагадаємо, тарифи на опалення та гарячу воду в декількох регіонах можуть "стрибнути" на 40% попри обіцянки Кабміну.

Нагадаємо, новий локдаун, введений у зв'язку із четвертою хвилею COVID-19, завадить ВВП України зрости до 4% до кінця 2021 року.

Нагадаємо, у Держстаті показали, як зросла реальна зарплата в Україні.