Оператори протитанкових установок взяли участь у тактичних навчаннях

Протитанкові оператори американських ПТРК (протитанковий ракетний комплекс) FGM-148 Javelin брали участь в тактичних навчаннях. Про те, як українські військові вчилися користуватися найпотужнішими переносними бронебійними комплексами йдеться у програмі Донбас Реалії.

Зазначають, що у ході навчань та тренувань вже було запущено 30 ракет американського ПТРК третього покоління. Українські військові дізналися на чому будуть вчитися після прибуття на навчання та це їх дуже потішило. Підрозділ, який прибув до операторів оснащений новітньою версією Javelin. Відстань ураження цього ПТРК стягає 4000 м.

Військові розповідають, як треба користуватися ПТРК. Слід накинути комплекс на плече, прицілитися з положення сидячи або опертися на щось.

Військові розповіли, як відбувається сам процес відстрілювання: «Він стріляє з двох положень. Якщо прямим наведенням, то на максимальну дальність на 2500 м ракета вилітає із відстріляного тубуса на висоту 160 метрів. Знищує ціль під кутом 45градусів», - розповідає один з операторів ПТРК.

За офіційними даними на озброєнні українських ЗСУ 47 пускових установок javelin та 360 ракет.

Під час навчань було здійснено 30 практичних пусків по мішенях.

Українців вчать користуватися технікою ПТРК Javelin у школі протитанкової артилерії на спеціальних тренажерах.

У тренажери вмонтовані програми кожна з них має певну мету і певний виділений час на навчання навичок.

Наприклад, щоб знищити 4 одиниці техніки за 6 хвилин маючи на це певну кількість ракет слід пропрацювати 35 різних програм, які є у тренажері, на це видляється 80-90 годин.

Під час тактичних тренувань проходять налагодження взаємодії підрозділу операторів ПТРК та інших підрозділів ЗСУ, за навчаннями спостерігають українські та американські інструктори.

"Американські інструктори спочатку передавали свій досвід, вчили як користуватися установками. Тепер вони як співкерівники, як ментори, наставники. Вони дивляться, чи правильно ми викладаємо, якщо бачать, що бракує інформації, поправляють та додають додаткову інформацію" – інструктор артпідготовки Петро.

Нагадаємо, Javelin, це американський переносний комплекс для ліквідації бронетехніки. Javelin оснащена інфрачервоною головкою самонаведення (ІЧ ГСН). Вона дає змогу обстрілювати техніку супротивника за принципом «вистрілив-забув».

Після пострілу ракета діє по заданій програмі, це і розкриття аеродинамічних крил, і самонаведення на ціль. За цей час поки ракета летить, боєць може спокійно заховатися в укриття.

УкрОборонПром визначив підприємства, які втратили потенціал.

NASA створила надзвуковий літак без лобового скла.

В Україну прибула високоточна зброя зі США.