Україна та Євросоюз уклали угоду про "відкрите небо", завдяки якій українські авіаперевізники зможуть безперешкодно літати в будь-які аеропорти країн ЄС

З 12 жовтня українські авіаперевізники отримують право без обмежень літати в аеропорти країн Євросоюзу в той час, як вітчизняні аеропорти стають відкритими для європейських компаній. Це стало можливим завдяки угоді "Про єдиний авіаційний простір", яку під час 25-го саміту Україна-ЄС у Києві підписали прем'єр-міністр Денис Шмигаль та віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель.

Попри те, що юридичної сили документ набуде лише тоді, коли його узгодять з усіма країнами Євросоюзу (наразі їх 27), фактично він починає діяти вже з моменту підписання. Крім "відкритого неба" для українських та європейських перевізників він передбачає здешевшання квитків та збільшенню маршрутів і напрямків подорожей.

Примітно, що за умовами угоди європейські перевізники отримують право здійснювати внутрішні рейси в межах України в той час, як українським перевізникам нададуть право необмежено літати в авіапросторі ЄС в тому випадку, якщо початковим або кінцевим місцем посадки будуть аеропорти в межах України.

Ще одним плюсом "авіаційного безвізу" є збільшення конкуренції на ринку авіаперевезень, оскільки тепер в Україні зможуть працювати нові компаніі-лоукостери - нещодавно ряд таких компаній оголосив про намір почати роботу з аеропортами багатьох обласних центрів країни. Звісно, вітчизняним перевізникам відтепер доведеться дещо напружитись, а от українці лишаються в виграші, адже ціни на авіаквитки мають помітно зменшитися.

Довідково: в активну фазу перемовини про "відкрите небо" між Україною та ЄС увійшли в 2017 році, тоді як раніше підписанню такої угоди заважала тривала суперечка між Великобританію та Іспанією щодо територіального статусу Гібралтару, в якій Україна підтримала саме Іспанію. Після Брекзиту (виходу Великобританії зі складу ЄС), всі перепони для "авіаційного безвізу" було усунено.

Нагадаємо, Володимир Зеленський намагатиметься "дотиснути" Європу в питанні євроінтеграції України.

Нагадаємо, в уряді Угорщини заявили про намір і надалі блокувати вступ України до Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, законодавці ЄС сумніваються в тому, чи варто сертифікувати газопровід "Північний потік-2" та просять Єврокомісію вжити заходів.