Нещодавно Володимир Зеленський підписав закон, яким було підтверджено намір реформувати держпідприємство «Укроборонпром»

На думку експертів, відсутність регулювання гальмувало залучення інвестицій в галузь і не дозволяло вибудувати систему управління, орієнтовану на кінцевий результат, а не на технологічний процес. На Наглядовій раді вирішили робити наступні кроки для покращення оборонного комплексу. Про це йдеться на сайті Концерну.

Наглядова рада Укроборонпрому зустрілася 8 жовтня та прийняла кілька важливих рішень, які мають сприяти процесу реформування.

Найближчим часом керівництво Концерну має провести глибокий аудит та проаналізувати діяльність трьох підприємств-учасників щодо значення цих підприємств у оборонній промисловості країни.

"Йдеться про ДП "Київський державний завод "Буревісник", ДП "Київський автомобільний ремонтний завод" та ДП "Дослідно-конструкторське бюро авіації загального призначення"", - зазначено у рішенні Наглядової ради.

У своїх діях Наглядова рада спирається на ЗУ №1630-ІX «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності", який набув чинності 6 жовтня поточного року. Нагадаємо, головою Наглядової ради є колишній міністр економіки Тимофій Мілованов.

Наразі Укроборонпром налічує 118 підприємств, частина з них досі знаходиться на тимчасово окупованих територіях – 21 підприємства. А частина втратили свій потенціал та не здійснюють господарську діяльність. Було прийнято рішення перетворити державний сектор ОПК.

Всього на підприємствах Укроборонпрому зареєстровано 67 тисяч працівників.

Радою прийняли рішення реструктурувати активи та частину передати у Фонд держмайна.

Але спочатку ті підприємства які вирішено реструктурувати, слід перевірити та провести незалежний інженерно-технологічний, фінансово-економічний і кадровий аналіз стану, щоб адекватно оцінити потенціали підприємств.

Крім того, Наглядова рада на своєму засіданні затвердила звіт ДК "Укроборонпром" за результатами діяльності у першому півріччі 2021 року, а також річний корпоративний звіт ДК "Укроборонпром"за 2020 рік. Останній, зокрема, підготовлено вперше за 10 років існування Концерну та є втіленням антикорупційної політики.

Також Наглядова рада затвердила ключові показники ефективності (КРІ) для генерального директора Концерну на IV квартал цього року. Вони передбачають досягнення прогресу за 4-ма напрямками: реформа Укроборонпрому, фінанси, експорт та виробництво.

Реформування "Укроборонпрому" посилить обороноздатність країни, чого очікують від Концерну.

В Україні удосконали БТР-80 та провели нові випробовування.

Укроборонпром планує збудувати 240 кораблів та поповнити казну на 16 млрд грн.