З 2023 року податкова ставка для міжнародних компаній складе щонайменше 15%

Україна підтримала оновлений план Організації економічного співробітництва та розвитку галузі міжнародного оподаткування. Про це повідомляє міністерство фінансів України.

У відомстві зазначили що 136 країн схвалили глобальні податкові правила про ставку податку з міжнародних корпорацій, які почнуть діяти з 2023 року, та те, що ставка становитиме не менше 15%.

За розрахунками ОЕСР завдяки податку буде перерозподілено понад 125 млрд доларів доходу від 100 найбільших міжнародних корпорацій. В цілому сума податків у всьому світі складе приблизно 150 мільярдів доларів.

Угода передбачає, що корпорації будуть платити податки не в тих країнах де вони зареєстровані, а там де вони ведуть свій бізнес та отримують дохід.

Нове міжнародне оподаткування також торкнеться тих компаній, які мають продажі на суму понад 20 мільярдів євро.

План складається з двох блоків (Pillar 1 та Pillar 2).

У разі якщо маржа перевищує 10%, то корпорація буде змушена перерозподілити 25% від перевищення прибутку у ті країни, де вона здійснює свою економічну діяльність.

Корпоративний податок буде застосовано до компаній, дохід яких перетнув межу в 750 мільйонів євро.

Стара система проіснувала близько 100 років, норми її далекі від потреб сучасної світової цифрової економіки. Нові правила стосуються найбільших міжнародних бізнес-груп.

Припускають, що угода може позбавити техногігантів, таких як Google, Apple, Facebook та інших, можливості уникати сплати податків.

Генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн коментує є новий глобальний податковий механізм:

"Завдяки угоді наші міжнародні механізми оподаткування стануть справедливішими та ефективнішими".

Якщо ця угода буде прийнята, то бюджет України отримає додаткових мінімум 15% від прибутку великих міжнародних корпорацій, які ведуть свій бізнес в нашій країні і мають прибуток понад 750 млн євро.

Є країни у яких виступають проти таких норм. Наприклад у США республіканці виступають проти податкової реформи, а Швейцарія заявила, що встановлені правила ігнорують законодавчі процедури країни. Також не підписали угоду Кенія, Нігерія, Пакистан і Шрі-Ланка.

Нові правила повинні схвалити на зустрічі G20, яка відбудеться у Римі, наприкінці жовтня.

Світові лідери вже прокоментували угоду. Зокрема президент Франції написав у своєму Twitter:

"Впродовж 4 років ми працювали над справедливим оподаткуванням транснаціональних корпорацій та цифрових гігантів. Податкова угода ОЕСР є історичною. Будь-яка багатонаціональна компанія повинна буде сплатити податок щонайменше 15%. Це великий крок уперед для податкового правосуддя".

Тобто нова угода практично ліквідовує офшорні компанії, які змушені будуть платити в країнах, де ведуть бізнес, принаймні 15% податків.

За прогнозами експертів четвертий локдаун зупинить зростання ВПП України.

Зеленський заявив, що балотуватиметься на другий президентський термін якщо не встигне виконати свої передвиборчі обіцянки.

Кількість індустріальних парків в Україні вже за три роки може збільшитись.