Починаючи з 21 жовтня українці зможуть подорожувати поїздами та автобусами лише за наявності сертифіката про вакцинацію

Внутрішньоукраїнські міжрегіональні перевезення - автобусні, авіаційні та залізничні - з 21 жовтня будуть доступні лише вакцинованим пасажирам, які повинні мати при собі сертифікат про вакцинацію від COVID-19. Зокрема, це рішення Кабінету міністрів стосується тих областей України, які опинилися в "жовтій", "помаранчевій" та "червоній" зонах карантину.

Мати довідку про вакцинацію - або негативний ПЦР-тест на коронавірус, зроблений не раніше, як за 72 години до поїздки - повинні мати не тільки пасажири, а й водій транспортного засобу. При цьому пасажирські перевезення між "жовтими" регіонами карантину можуть здійснюватися за наявності у пасажира довідки про отримання першої дози вакцини. Відповідальність за наявність згаданих довідок у пасажирів та водія покладатиметься на перевізника.

"Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя і здоров'я громадян", — заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Примітно, що нові обмеження не стосуватимуться міських перевезень та перевезень, які здійснюються в межах області.

Варто зауважити, що так звана "четверта хвиля" пандемії COVID-19 вже дісталася України, причому, за словами голови МОЗ Віктора Ляшка, сталося це раніше, ніж очікувалося. Так, щоденні показники захворюваності (16-17 тисяч випадків на добу) наздоганяють тогорічні, а станом на 12 жовтня в "помаранчевій" карантинній зоні опинилися вже 15 областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області. В МОЗ наголошують, що наразі рівень госпіталізації хворих на коронавірус в цих областях вже набагато перевищено.

Нагадаємо, новий локдаун, введений у зв'язку із четвертою хвилею COVID-19, завадить ВВП України зрости до 4% до кінця 2021 року.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я розглядають можливість введення примусової вакцинації.

Нагадаємо, хворі на COVID-19 українці можуть взяти участь у клінічних дослідженнях одного з 31 препаратів від коронавірусу, які зараз розробляються провідними фармкомпаніями.