Супутниковий інтернет від Ілона Маска буде запущено у листопаді

Довгоочікуваний глобальний космічний інтернет Starlink від SpaceX можуть запустити вже у листопаді 21 року. Про це повідомив генеральний директор компанії Ілон Маск у своєму Twitter.

Пілотне тестування інтернету триває майже рік та у жовтні завершиться.

Наразі на орбіті знаходиться понад 18000 супутників Starlink. Їх тестують 100 000 бета-тестерів з усього світу.

За планом має бути ще виведено близько 12 000 супутників та поступове збільшення кількості одиниць до 30 000. На думку Ілона Mаска, така кількість супутників зможе надати інтернет у будь-які куточки планети.

Цікаво, що після запуску Starlink у листопаді 2021 року, доступ до інтернету матимуть не всі. Наприклад, у США компанія отримала ліцензію на розміщення лише одного мільйона терміналів.

Тестувальники зазначають, що інтернет Ілона Маска не зовсім стабільний, він підходить тим, хто живе у сільській місцевості, де немає великої кількості будівельних споруд, але навіть дерева можуть ставати перешкодою для продуктивності мережі. Швидкість закачування становить близько 135 Мбіт/с, а швидкість - 25 Мбіт/с, а якість сигналу планують збільшити завдяки більшій кількості супутників.

Щоб отримати Starlink слід оплатити передоплату у розмірі 499 доларів за термінал, монтажний штатив та маршрутизатор, а також заплатити вартість підписки, яка наразі коштує 99 долларів.

Українцям для доступу до Starlink слід чекати як мінімум до 2022 року. Якщо спробувати оформити замовлення послуги для України, то з'явиться напис - "для цієї території покриття передбачається у 2022 році".

Один з тестерів показав як виглядає установка інтернету від Ілона Маска:

Супутниковий приймач. Фото: скриншот Reddit

Маршрутизатор. Фото: скриншот Reddit

Тестування Starlink. Фото: скриншот Reddit

Нещодавно у "Time" назвали найвпливовіших людей світу 2021 року.

Стало відомо, як українців порахують у співпраці з відомим американським техногігантом Apple.

В США дозволили українцям перетинати кордон, за умови повної вакцінації від коронавірусу.