Станом на початок жовтня близько 2,5 мільйони українців отримують субсидії на оплату комунальних послуг

Кількість отримувачів субсидій в Україні збільшилася на 100 тисяч осіб лише у вересні і це, як очікують в Мінсоцполітики, іще не кінець, адже документи, необхідні для нарахування грошової допомоги, можна подавати до кінця опалювального сезону. В середньому, за словами заступника голови відомства Віталія Музиченка, з жовтня по квітень (тривалість опалювального сезону) домогосподарство має право розраховувати на компенсацію в розмірі від 1,2 до 2 тисяч гривень.

Є, звісно, й виключення: так, деякі домогосподарства мають змогу отримати допомогу в розмірі 5, 7 або й 10 тисяч гривень, але в цьому випадку річ іде, в основному, про багатодітні родини та дитячі будинки сімейного типу.

В Міністерстві наголошують, що подати необхідні для отримання документи українці можуть в кілька інстанцій, за вибором. Зокрема, це:

- представники територіальної громади або ЦНАПу;

- органи соціального захисту населення;

- "Укрпошта" (пакет документів можна надіслати за допомогою поштового відомства);

- сайт Мінсоцполітики (для цього потрібно мати електронні засоби ідентифікації).

При цьому субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб з урахуванням інших зареєстрованих мешканців квартири чи будинку, а доходи всіх членів сім’ї особи у разі, коли їх фактичне місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, враховуються.

Примітно, що віднедавна всіх потенційних субсидіантів в Україні перевіряють через Єдиний реєстр боржників. Такий крок в Мінсоцполітики пояснили великою кількістю зловживань грошовою допомогою від держави, коли досить заможні люди приховували майно та доходи. Відтепер купа паперових довідок і платіжок для оформлення субсидії непотрібна - субсидіантові потрібно лише задекларувати певні дані. При цьому намагатися обдурити відповідні органи не варто, оскільки надану інформацію верифікують через банки.

"Якщо людина пише: депозиту у мене немає, відбувається верифікація через банківські установи і відповідно потім з’ясовується, що у людини там депозит, людина подала недостовірну інформацію. На підставі цього субсидію можуть забрати і повернути до бюджету", - наголосив Музиченко.

Зокрема, згідно з новими правилами, субсидію не отримають люди, які протягом останніх 12 місяців зробили покупку, вартість якої перевищує 50 тисяч гривень, мають декілька об'єктів нерухомості, володіють більш ніж 100 тисячами гривень на банківському рахунку, заборгували за послуги ЖКГ, не сплачували аліменти протягом тривалого періоду чи не відшкодували державі суму помилково нарахованої субсидії.

Нагадаємо, тарифи на опалення та гарячу воду в декількох регіонах можуть "стрибнути" на 40% попри обіцянки Кабміну.

Нагадаємо, Кабмін збирається утримати тарифи на тепло від зростання за допомогою субвенції місцевим громадам в розмірі 11 мільярдів гривень.

Нагадаємо, в Україні 50 великих компаній ТКЕ не підписали з "Нафтогазом" контракт на постачання газу.