Тарифи на опалення та гарячу воду в декількох регіонах можуть "стрибнути" на 40% попри обіцянки Кабміну

"Меморандум про взаєморозуміння", укладений між Кабміном, НАК "Нафогаз" та представниками Асоціації міст України, мав убезпечити українців від стрімкого зростання тарифів на тепло та гарячу воду під час нового опалювального сезону. Вочевидь, сталося не так, як гадалося - вже зараз деякі ТКЕ заявляють про намір підвищити ціни на свої послуги, завдяки чому ті здорожчають на 40% (зокрема, ледь не першими з цим можуть зіштовхнутися жителі Києва). При цьому раніше в уряді обіцяли захистити українців спеціальною субвенцією з бюджету, але далі декларацій добрих намірів на папері справа поки що не пішла. Втім, на думку експерта аналітичного центру Асоціації міст України Олега Гарника, переживати українцям все одно зарано, повідомляє видання OBOZREVATEL.

Річ у тому, вважає Гарник, що між прийняттям рішення про збільшення тарифів та їх реальним запровадженням зазвичай проходить близько двох місяців. Протягом цього часу на новий тариф чекає громадське обговорення в той час, як населення продовжує платити за комунальні послуги за старою ціною.

Таким чином, Кабмін матиме достатньо часу для того, щоб вплинути на ситуацію і не допустити підняття тарифів в низці регіонів України. Зокрема, уряд має забезпечити виконання зобов'язань із відшкодування заборгованості з різниці в тарифах; крім того - розблокувати рахунки деяких теплокомуненерго (зараз вони заблоковані більш ніж у 50-и містах).

Варто зауважити, що за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд планує спрямувати 11 мільярдів гривень місцевим бюджетам для того, щоб штучно стримати зростання тарифів на опалення та гарячу воду.

"Ми розуміємо, що бюджети частини громад не зможуть повністю покривати самостійно витрати. Передбачена субвенція для громад з незадовільним індексом податкової спроможності вже з IV кварталу цього року", – зазначив прем’єр.

Нагадаємо, Кабмін збирається утримати тарифи на тепло від зростання за допомогою субвенції місцевим громадам в розмірі 11 мільярдів гривень.

Нагадаємо, в Україні 50 великих компаній ТКЕ не підписали з "Нафтогазом" контракт на постачання газу.

Нагадаємо, на українців, яким доведеться скористатися послугами "постачальника останньої надії", в жовтні чекають високі тарифи на газ.