Україна отримала чергову партію допомоги для ЗСУ від уряду США 10 жовтня

Як повідомляє Міноборони України, вантаж прибув до міжнародного аеропорту Бориспіль. Медичні препарати та майно, озброєння та боєприпаси, високоточне озброєння, засоби радіолокаційного спостереження, - такий вантаж надіслав уряд США у рамках стратегічного партнерства України та Сполучених штатів Америки.

Раніше було погоджено про плановий обсяг міжнародної технічної допомоги у 250 мільйонів доларів, але виділено було більше на 60 мільйонів.

В цілому, за даними Міноборони, з 2014 року США відправила матеріально-технічну підтримку на суму понад 2 млрд доларів.

Про чергову партію допомоги було домовлено під час нещодавнього візиту Володимира Зеленського до США. У ЗСУ запевняють, що така допомога необхідна українській армії, та свідчить про розвиток у партнерстві між нашими країнами.

"До України надійшла Міжнародна технічна допомога на загальну суму понад 60 мільйонів доларів у вигляді медичного майна для надання допомоги на етапах медичної евакуації", - коментує Олександр Матійчук, уповноважений командування медичних сил ЗСУ.

Він розповів, яка саме допомога надходить. Це не лише медичні препарати, алей обладнання, та боєприпаси. Допомога надходить поетапно.

"Надходження вантажів планується в кілька етапів перший етап здійснено вже сьогодні - майно знаходиться в Україні. Окрім цього протягом двох тижнів надходять планові вантажі виключно медичне обладнання у вигляді 5 мобільних госпіталів для передових хірургічних бригад, а також польові рентгенівські комплекси, та сумки для бойових медиків. Загальна сума медичного майна планового складає біля 20 мільйонів доларів".

Варто зазначити, що й українці не пасуть задніх у царині озброєння, розробки які презентують українські військові конструктори вражають. Нещодавно було представлено цифровий ракетний комплекс «Нептун», який здатен поцілити бойові кораблі, берегові радіоконтрастні цілі у простих і складних метеорологічних умовах, у будь-який час доби та року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

В Україні якісно покращили вузли БТР-80, врахувавши виявлені під час війни на Донбасі проблемні місця.

Авіаконцерн «Антонов» почав будувати літаки без російських деталей, на підході ще три Ан-178.

Укроборонпром планує збудувати 240 кораблів.