Нещодавно Україна придбала криголам, а полярні біологи вражають знахідками невідомих видів життя

Українські полярники продовжують вражати своїми знахідками. Харків’янин Андрій Утєвський розповів, як проходять дослідження в Антарктиці, в ареолі української полярної станції "Академік Вернадський". Своїми знахідками біолог поділився з BBC.

Вчений не один рік досліджує флору та фауну Антрарктики, проводить занурення та може похвалитися своїми відкриттями. За словами вченого, на суходолі зустрічаються лише мохи та лишайники, а от у морській царини – надзвичайне біорізноманіття.

Фото: скриншот Андрій Утєвський

"Це все - переважно трансформовані ендемічні, що здатні витримувати низькі температури, жорстке ультрафіолетове та космічне випромінювання", - говорить біолог.

Про свої знахідки Андрій розповідає, як про клопітку роботу з дослідження морфології, анатомії, гістології:

"Я описав шість нових невідомих науці видів та кілька родів з Південної півкулі. Тільки це не риби, а їхні паразити — риб'ячі п'явки".

Фото: скриншот Андрій Утєвський

Вчені продовжують вивчати прибережний суходіл та бентосні угрупування. Це такі організми як живуть поблизу водойм у ґрунті чи на ньому. В задачу біологів входить не лише виявлення живих організмів, але й їхнє картування, 3d-реконструкція ареалів існування, яку ще назвиють

Habitat Mapping.

Окрім того, команда біологів, за словами вченого, вивчає також різноманітні групи морських антарктичних тварин: молюсків, голкошкірих, асцидій. Нові види та дослідження мають вагому вагу у розвитку зокрема, медичної галузі.

Фото: скриншот Андрій Утєвський

"Хочу відзначити й київських біохіміків, зокрема професора Тетяну Берегову, яка вивчає суперпродуцентів меланіну. Дослідники вже зареєстрували низку препаратів, які допомагатимуть боротися з раком, виразкою та опіками".

Фото: скриншот Андрій Утєвський

На думку вченого, невідомих науці видів - близько 10 мільйонів. Це якщо брати тропічні ліси та глибоководні зони Світового океану, Антарктики в тому числі.

Купівля криголаму стала вагомим позитивним внеском, від якого очікують ще більше нових досліджень та досягнень у вивченні Антарктики. На минулому тижні 7 жовтня перший заступник МОН Андрій Вітренко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом ПАР паном Андре Йоганнесом Гроеневальдом.

На зустрічі Посол заявив, що науковці з ПАР зацікавилися у спільних дослідженнях Антарктиди та Південного океану разом з нашими вченими, зокрема, з використанням можливостей нового українського науково-дослідного криголаму.

Криголам James Clark Ross за 5 мільйонів доларів, буде доставляти українських полярників до станції «Академік Вернадський».

Україна оголосила про відновлення космічної галузі, в планах – запуск супутників та ракет.

В Україні збудують перший платний автобан: на що витратять бюджетні кошти.